Kommenteeri

Tule paelu punuma!

Selle aasta Joogafestivalil on kõigil võimalik rahvuslike paelte põimimisega esmast tutvust teha ning punuda endale käepael.

Lastealal toimuvad käepaela töötoad laupäeval, 28. juulil 17.00-18.00 ja pühapäeval, 29. juulil 14.30-15.30. Töötoad on lastele tasuta. Iga laps saab valida meelepärast värvi lõngad ning punuda endale jõukohases tehnikas käepaela.

Kogu Joogafestivali ajal saab käepaelu punuda Aada Design`i telgis. Oled südamest oodatud! Ühe käepaela hind (materjalid + juhendamine) 5 eurot, säärepael 10 eurot.

Traditsiooniliste tekstiilide juures kasutasid meie esivanemad rohkesti erinevaid paelu. Villasest, linasest või puuvillasest lõngast põimiti nii tagasihoidlikke kinnituspaelu kui ka eredavärvilisi kaunistuspaelu. Rahvuslikud paelad on kaunid ka tänapäeval!

Paelte punumist juhendab Aivi Tamm OÜ-st Aada Design.

Aivi endast:

Minu elu on alati olnud täis kudumist, heegeldamist, tikkimist ja õmblemist. Olen õppinud kaks aastat Tallinna Pedagoogika Ülikoolis tööõpetuse õpetajaks. Kuigi see kool jäi lõpetamata ning kõrgem haridus on mul hoopis majandusalane, olen end pidevalt täiendanud erinevatel käsitöö- ja kunstikursustel. Hetkel õpin Olustvere TMK-s fantastiliste õpetajate juures tekstiilkäsitöö erialal.   

Laste jooga tuli minu ellu läbi tutvuse Kristeliga, kes Eestis laste jooga õpetajaid koolitab. Ka minu õde Lea on laste jooga õpetaja. Õega koostöös hakkasin valmistama abivahendeid laste jooga õpetajatele. Hiljem lisandusid joogapadjad ja aksessuaarid joogatundideks.  

Mulle on väga oluline meie rahvuslik kultuuripärand, eelkõige huvitun kõigest mis puudutab tekstiilkäsitööd. Rahvuslike paelade punumine on üks osa sellest. Eelistan naturaalseid materjale, kangad mida kasutan on 100% puuvillased või linased; paelu põimin villasest lõngast. Pean lugu säästlikust mõtteviisist ja taaskasutusest, minu tehtud töödest võib leida ka taaskasutuskangaid ja nööpe.

 

 


Lisa kommentaar

Email again: