Kommenteeri

Tantsujooga

Tantsujooga ehk Shakti tants toob kokku kundalini jooga väe ja vabastava tantsu maagia.

Läbi voolavate joogavenituste, liikuvate meditatsioonide, teadliku hingamise, vaba tantsu ja mantrakoreograafia loob Shakti tants energia, harmoonia ja rõõmu kogu sinu olemusspektris. Lisaks kundalini joogale kaasab Shakti tants elemente ka teistest joogavormidest ning kombineerib need tantsustiilidega Idast ja Läänest.
Shakti tantsu tund koosneb erinevatest faasidest, mis on kokku kombineeritud nii, et maksimaalselt puhastada ja äratada praanakeha ning avada ja lubada endas voolama Shakti energia. Sarnaselt Patanjali 8 joogasuutrale on ka Shakti tantsus 8 erinevat faasi, mis peegeldavad 8 joogaharu ehk ashtang elementi, millel baseerub kogu joogateadus. Liikudes läbi erinevate faaside ärkavad meie olemuse erinevad tahud: füüsilised, mentaalsed ja emotsionaalsed, mis on kõik kaasatud sellesse tantsulisse rännakusse oma sisemaailma.

Joogafestivalidel on tantsujoogat mitmel korral juhendanud Liina Ravneet Elvik:
Joogapraktika- ja filosoofia võlumaailma olen enda jaoks avanud juba viimased 20 aastat, aga kõige eredam südamepõksatus leidis aset just kohtumisel kundalini joogaga ja sealt edasi tantsujoogaga.

Olen lõpetanud 2011. aastal rahvusvahelise Karam Kriya kundalini jooga õpetajate kooli, täiendanud end 2012. aastal teadliku raseduse joogaõpetajaks ja jooga-doulaks ning lõpetanud 2014. aastal Shakti tantsu õpetajakoolituse. Hetkel koolitan end tantsujooga õpetajate õpetajaks Soomes, juhtivõpetaja Sat Darshan Lafontaine’i käe all.

2013. aastal ilmus mul raamat “Kundalini jooga. Teekond imelisse võlumaailma”, mida armastusega sirvima oodatud oled ning 2017. aasta talvel näeb trükivalgust Shakti tantsust ja kundalini joogast inspireeritud “Naise Väeraamat”.
Kõige rohkem inspireerib mind Elu oma võrratutes värvides, keha kui imeline instrument, läbi mille hingele oodi mängida, ja naisenergia ürgne, energeetiline ja spirituaalne olemus. Tants on minu jaoks nauding, mäng ja vabadus voolata koos Eluga.

Vaba ja väekat tantsimist on meil juhendanud ka Kristina Paśkevicius (pildil)Lisa kommentaar

Email again: