Kommenteeri

Radža jooga

Radža joogas kasutatakse aasanaid peamiselt selleks, et valmistada keha ette meditatsiooniks. Samuti on eesmärgiks füüsilise keha puhastamine läbi erinevate tehnikate, et seeläbi puhastada meelt ning hoida eluenergia meie kehas vabas voolamises.

Radža joogast ( Radža– tõlkes kuninglik) räägitakse sageli kui jooga kuninglikust teest. Radža jooga viib ühtsusene praktikate kaudu, mis suunavad teadvuse sissepoole. Olemuseks on keha, meele ja hinge ühtsus.

Klassikalisest Radža joogast on välja kasvanud tugevam füüsiline ja hetkel tuntum hatha jooga. Radža joogas on lisaks füüsilistele asanatele suur tähelepanu suunatud vaimsele poolele, kus tähtsal kohal on pranayama hingamistehnikad, meditatsioon ja sügav lõdvestumine.

Korrapärane jooga praktiseerimine aitab praanal (eluenergial) vabalt voolata ja paraneb nii füüsiline tervis kui ka vaimne selgus. Teadlikkuse valdama õppimine on kahtlemata võti elukvaliteedi üldiseks parandamiseks, eneseteostuseks ja oma isikliku loomuliku väe avamiseks.

Radža joogat on joogafestivalil õpetanud Virge Naeris

Igapäevaselt töötan hetkel jooga- ja qi gong’i õpetaja ning psühholoogilise nõustajana. Olen õppinud ja lõpetanud Tallinna Ülikooli kehakultuuri ja Professionaalse Psühholoogia Erakooli psühholoogia erialal. Mind on aga alati enda poole tõmmanud ja köitnud Idamaadest pärit tehnikad ja praktikad, sest neis vaadeldakse keha kui tervikut ja arvestatakse nii füüsilise, vaimse kui hingelise poolega.

Tõsisem kokkupuude joogaga toimus aastal 1988, mil ma sain tugevalt tunda jooga tervendavat mõju. Regulaarselt alustasin erinevate joogastiilide praktiseerimist 1997 ja aastast 2013 (pärast Radža jooga õpetajate koolituse läbimist) olen tegutsenud Tervise Alkeemias jooga- ja qi gong’i õpetajana.

Kuna ma tulen väga füüsilisest maailmast, tippspordist, ja olen kokku puutunud erinevate traumadega siis pakub mulle huvi just teraapiline pool ja viimastel aastatel olengi selles valguses õppinud lisaks hiina meditsiini ning täiendanud end jooga-alaselt USA-s. Hetkel on fookuses just joogateraapia õpingud.


Lisa kommentaar

Email again: