Kommenteeri

Mis on ajurveeda?

Ajurveeda on elamise teadus ja võimalikult kaua noorena püsimise kunst. Täiuslikuks vormitud looduse laboratooriumis läbi aastatuhandeid kestnud praktika, mille võtmesõnaks on alati individuaalsus.

"Mis on ajurveeda?" ja muudel ajurveeda teemadel on Joogafestivalidel esinenud Kaja Keil ja Mirjam Hakkaja. 

Kaja esimesed kokkupuuted veedade teadustega ulatuvad ca 20 aasta taha. “Tänaseks olen oma elukestva teadmiste ammutamise teekonnal läbinud mitmed lühemad ja pikemad õpingud ning omandanud ajurveeda elustiili nõustaja ja koka kutse. Mulle meeldib olla eelkõige inspireerijaks ja aidata inimestel näha looduse toimimise lihtsaid seoseid. Olles pühendunud eelkõige praktilise ajurveeda edendamisele olen viimased kolm aastat jaganud individuaalset toidutarkust ning juhendan Põlistarkuste ja Rahvaravi Koolis ajurveeda põhialused tutvustavat õpet. Minu enda olulisemad õpetajad ja inspireerijad on olnud Dr. Robert Svoboda, Dr. Vasant Lad, Nicky Sitaram Sabnis, Volker Mehl, Shiva Vakya Siddha Baba.” 

Mirjam on ajurveeda praktik ja psühholoog, keda on ajurveedani juhatanud enda ja pereliikmete terviseteemad. Mis on ajurveeda? “Ajurveeda lihtsad praktikad on andnud terviseprobleemidele lahenduse, õpetanud elama hetkes ja nautima elu kogu selle mitmekesisuses. Ajurveedat ja taimeravi olen õppinud Šveitsis ja praktiseerinud Indias. Viimastel aastatel olen pühendunud tervisenõustamisele, kus kliendi kehalistele ja psühholoogilistele probleemidele leiame lahenduse läbi väikeste muudatuste kliendi elustiilis ja toitumises. Kasutan oma praktikas ka taimeravi, massaaži, hingamisharjutusi, meditatsiooni ja joogat.”

 


Lisa kommentaar

Email again: