Kommenteeri

MediYoga

MediYoga on meditsiinilise ja terapeutilise jooga vorm, mida kasutatakse 156 Rootsi haiglas ja tervisekekuses. MediYoga eesmärk on toetada organismi isetervenemist.

MediYoga alusepanija, rootslane Göran Boll töötas välja MediYoga klassikalisest kundalini joogast 1995. aastal. MediYogas keskendutakse koostöös hingamisega pehmetele füüsilistele joogaharjutustele, venitamisele ja lõõgastumisele, kasutades mantraid ja meditatsiooni.

MediYoga õpetajatel on meditsiiniline haridus (kompetents). Et kasutada joogat riiklikes tervishoiuintitutsioonides, on vajalik teaduslikku tõendust. Koostöös uurijate, MediYoga õpetajate ja terapeutidega viiakse Rootsis läbi 3-4 teaduslikku uuringut aastas.

MediYoga on kavandatud ja välja töötatud nii, et haiged kui kui ka terved inimesed saavad selles osaleda. MediYoga annab suurema teadlikkuse iseendast, emotsionaalset stabiilsust, rahu ja harmooniat.

Paljude uuringute tulemused on näidanud, et MediYoga on eriti hea valuvaigisti. MediYogat kasutatakse migreeni, depressiooni, vähihaiguste, seljavalude, krooniliste valude, unehäirete, kõrge vererõhu, toitumishäirete/seedehäirete, autismi, ADHD, Aspergeri sündroom, stressi, südamehaiguste puhul. Kõik uuringud on näidanud väga häid tulemusi. Näiteks seljavigastuste/valude puhul on MediYoga esimesel kohal kõigi teiste kaasaegsete taastusravimeetoditega võrreldes.

NB! MediYoga rajaja Göran Boll pälvis 2017. aastal Briti Parlamendi ülemkoja tunnustatud auhinna, International Award of Honor, oma jõupingutuste eest, et levitada joogateadmisi.

Yogavaike ehk Vaike Kermas

Igapäevaselt töötan Stockholmi Karolinska ülikooli haiglas tegevusterapeudina.

Olen pärit Eestist, kuid elanud Stockholmis 28 aastat. Olen tegelenud spordiga 35 aastat ning olin üks esimestest naissoost kulturismiharrastajaid kogu endises N-Liidus. Rootsis elades jätkasin Bodybuilding ja Fitness võistlustel osalemisega.

Mul on kaks täiskasvanud tütart ja olen ise 62-aastane.

Olen õppinud MediYoga, hatha jooga, ashtanga jooga Power jooga, Vinyasa jooga, Yin jooga, kundalini jooga, pilatese, Core, Spinningu, Body Pump õpetajaks. Lisaks personaalne treener, massaažiterapeut, Leg Occupational terapeut. Teen ka modelli- ja teatritööd.

Elu tippspordi maailmas on mulle andnud nii mõningaid füüsilisi traumasid, mis nooremas eas ei teinud erilist probleemi. Aga kui 40-aastasena valmistusin Euroopa meistrivõistlusteks Bodybuildingus, et esindada Rootsit, hakkasid vanad traumad tunda andma. Lubasin endale, et see on viimane kord, kui ma lavale lähen ning et hakkan oma keha eest hoolt kandma. Peale võistlusi hakkasingi alternatiive uurima. Lõpetasin peagi Karolinska Instituudi tegevusteraapia erialal ja hakkasin tööle haiglas. Paralleelselt haigla, teatri- ja modellitööga tegin läbi kõikvõimalikud õppused Rootsis, Soomes, Norras ja joogareisidel Türgis, Itaalias, Hispaanias, Kreekas, Indias.

Kui olin õpetanud joogat/pilatest juba 20 aastat, hakkasin tundma, et midagi on justkui puudu. Avastasin Stockholmi Meditsiinilise Jooga Instituudi ning asusin õppima MediYoga õpetajaks selle joogastiili looja Göra Bolli juures. MediYoga oli mulle tõeline ”ahhaa-kogemus”, sest kõik mosaiigikillukesed leidsid õige koha. Sain aru, et kogu oma spordielu olen elanud nagu välises peegelpildis. Aga kuidas minu sisemine Vaike ennast tundis, selleks polnud mul aega, tahtmist, kannatlikkust, et kuulata.

Tänu MediYogale olen nii kehalised kui psüühilised traumad tervendanud ja saan jätkata isegi jõusaalis treenimist. Juhendan oma stuudios enam kui 20 jooga/pilatese tundi nädalas. Jätkan ka tööd haigetega haiglas. Ja minu kõige põnevamad joogakliendid on haiglas ja ülikoolis töötavad haiglaõed/arstid/professorid.


Lisa kommentaar

Email again: