Kommenteeri

Kundalini jooga

Puhastava ja tervendava toimega Kundalini jooga tõstab heaolu, tugevdab elujõudu ning virgutab loomingulisust. Ta aitab lahti hoida energiakanalid, stimuleerida tšakraid, tasakaalustada näärmete tegevust ning tugevdada närvisüsteemi.

Kundalini jooga on joogi Bhajani õpetustel põhinev dünaamiline jooga vorm, mis hõlmab füüsilisi harjutusi, hingamistehnikaid, keha- ja käteasendeid, mantrate loitsimist ning meditatsioone.  Hingamise ja liikumise ühendamine viib keha, meele ja hinge harmoonilise ühtesulamiseni meid ümbritseva universaalse energiaga.

Eesti kundalini jooga õpetajate ühingu koduleht 

Piret Jõemägi (Jai Kartar Kaur)

Kundalini joogaga olen tegelenud alates 2002a.; 2007 aastal lõpetasin Londonis Karam Kriya Rahvusvahelise Joogakooli.

Alates 2006 aasta augustist olen andnud regulaarselt joogatunde ja viinud läbi kundalini jooga algajate kursuseid.

Tänu joogale on mul parem tervis, avatum süda, selgem meel, teadlikum ellusuhtumine; need võimsad praktikad on aidanud mul leida iseennast ja saada kontakti oma potensiaaliga. Mul on suur rõõm ja au olla  teejuhiks sel eneseotsingute teel. 

Kadi Toompere

Olen joogaga kokku puutunud selle erinevaid liike avastades juba pea 16 aastat, kuid tõeline tuluke mu silmis süttis esimesse kundalini jooga tundi sattudes. Kogemus, mis nii ülendas kui ka vabastas, viis mind peatselt juba kundalini jooga õpetajakoolitusele. Sealt edasi asusin innukalt uurima ka teisi distsipliine, mis sellest joogasuunast inspiratsiooni on leidnud, nagu shakti tants. Esimese tantsujooga ehk shakti tantsu kogemuse saingi ma siin Haapsalu joogafestivalil aastaid tagasi. Shakti tants oli minu armastus esimesest silmapilgust ning täna olen ma ise sellest kunstist lummatud tantsujooga õpetaja. Kui kundalini jooga õpetajakoolitus tõi kaasa suured elustiilimuudatused – minust sai taimetoitlane, ökosõber ning vahetasin stabiilse kontoritöö vabakutselise elu vastu. Siis shakti tants tõi minu ellu palju ürgnaiselikku väge, armastuse jõudu, loovust ja voolavust.

Peale selle, et olen praegu tantsu-, kundalini- ja naerujooga õpetaja, on mul üks suur kirg veel – mulle meeldib taimetoitu valmistada. Minu sulest on ilmunud elustiili- ja retseptiraamatud „Jooga köögis 1“ ja “Jooga köögis 2”.

Varahommikune päikesetõusujooga on kundalini jooga nn Sadhana ehk igapäevane praktika. Mis see on?

Kõige imelisem asi, mida Sa saad teha hommikul vara ei ole mitte magamine, vaid Sadhana – kundalini jooga hommikupraktika, mis täidab sind energiaga ning puhastab su meelt ja alateadvust. Tegelikkuses näeb see välja nii, sa tõused varahommikusel ajal, kümbled külmas vees, teed füüsilisi harjutusi ja seejärel mediteerid lauldes kaunite meloodiatega mantraid. Mõne aja möödudes sa märkad, et sul on rohkem energiat ning oled tasakaalukam ja seda vaatamata sellele, et tõusid vara.

Ööpäevas on kaks erilist aega, millal saad puhastada oma meelt (mõtteid): hommikul kella 04.00-08.00 vahel ja õhtul 16.00-20.00 vahel. Just sel ajal on päikese ja Maa vaheline asend ja suhe selline, et mõjub sinu meelele puhastavalt ja kehale energiseerivalt.

Sadhana on Kundalini jooga praktika osa. Enne füüsilisi harjutusi kell 5.45 alustatakse püha teksti Japji ehk hingelaulu lugemist, mis on gurmukikeelne palve ja selle lugemine võtab ligi 15 minutit. Võid liituda kell 5.45 või kell 6.00 või nende vahepeal.


Lisa kommentaar

Email again: