Kommenteeri

Hatha jooga

Hatha
-jooga harjutused moodustavad omaette terviku koos kontrollitud hingamisega, mis on kohandatud mitte ainult staatilistele asenditele, vaid asendis olles ka üksikute eri kehaosade ja lihaste tunnetuslikule liikumisele, pingutusele ja lõdvestusele. Eesmärk on, et keha ja vaim funktsioneeriksid tervikuna.

Hatha joogat on meie festivalil tutvustanud Daniel Strausser.

Daniel on tõeline „otsija“, kes on oma elu jooga praktiseerimisele ja õpetamisele pühendanud. 25-aastaselt viibis ta oma guruga India Himaalajas ning tegeles nii päeval kui öösel intensiivselt kõikide jooga aspektidega – asendid, hingamine, kehalukud, käeasendid, mantrad, harjutusteseeriad ja meditatsioon. Tema pidev janu teadmiste järele päädis sügavate jooga pühakirjade ja filosoofia õppimisega Varnasi ülikoolis, kus tõeline meister ta ka tantristiks pühitses.

Peale seda asutas ja juhtis ta edukalt joogakeksust Rootsis rohkem kui 10 aastat. Hetkel reisib ta mööda maailma, viies läbi töötubasid ja retriite, jagades oma haruldasi õpetusi ja tehnikaid, mida ta omandanud on.

Oma nakatava entusiasmiga ühendab Daniel omavahel kaasaegse jooga oma isikliku guru väärtuslike õpetustega, et saada otsene ja isiklik kogemus oma kõige sügavamast sisemisest vaimsusest. Tõelise „otsijana“, kes peale 20 aastast uurimustööd leiab, et ta pole ainult õpetaja, vaid ka vaimne kanal, kes jagab oma nägemust selguse, huumorimeele ja armastusega.


Lisa kommentaar

Email again: