Kommenteeri

Akrojooga

Akrojooga on dünaamiline ja mänguline praktika, mis seob akrobaatika ja jooga. Läbi erinevate paarisharjutuste, mängude, jooga, loovate ülesannete õpime tundma ja usaldama nii ennast kui ka teisi. Luues turvalise keskkonna mängimiseks, avastamiseks ja õppimiseks, hakkame aduma seda milleks meie kehad koos töötades võimelised on.


Akrojooga võib ka parajalt väljakutsuv olla – seisame silmitsi enda seatud piirangute, hirmude ja sotsiaalsete barjääridega. Siin on võimalus kasvuks – ületades ja üllatades nii ennast kui ka teisi, avastame, et oleme võimelised palju rohkemaks kui enne arvasime.

Akrojooga sobib kõikidele vanustele ja kehatüüpidele. Eelnev kogemus pole vajalik. Sujuvamaks lennuks tuleb kindlasti kasuks eelnev jooga, tantsu või muu liikumispraktika alane kogemus. Tulla võib üksi või sõbraga! 

Akrojooga on Liivi Hiienurme suurim kirg alates aastast 2012. Ta on peamiselt iseõppija ja avastaja, aga saanud ka koolitust Montreali õpetajate käe all. Juhendajana on Liivi tegutsenud 2 aastat (Tartus ja Tallinnas). Õpetajana on Liivile oluline luua turvaline ja mõnus keskkond, kus igaüks saaks vabalt leida oma tee. 

Meelis Multanen avastas akrojooga 2014. aastal. Sellest ajast saati on sellega aktiivselt tegelenud ja ennast arendanud erinevate etajate käe all ja jalgade peal. 2015. aasta sügisest hakkas ta oma kogemusi ka teistega jagama. Akrojooga tundides hoolitseb meelis selle eest, et osalejad ei jääks loorberitele puhkama ja paneks oma lihased tööle. 

Akrojoogaga on Kristin Hansen tegutsenud alates 2013. aasta algusest, alates 2017 aasta aprillist on ta kvalifikatseeritud akrojooga Montreal õpetaja. Esimesed aastad möödusid koos teistega erinevaid akrojooga videosid vaadates ning nendest õppides ning pigem oma enda keha tunnetades. Hiljem aga ka erinevate õpetajate (põhiliselt Montrealist) käe all. Juhendanud on Kristin varsti pea 3 aastat, millest viimane aasta möödus Portugalis akrojooga kogukonda üles ehitades. Akrojooga õpetamises on Kristinile oluline anda õpilastele tehniline teadmine, et igaüks saaks oma loovuse vabamalt tööle panna ja ise looma hakata. Akrojooga peab olema lõbus, täis usaldust, arusaamist ning kindlasti kallisid!


Lisa kommentaar

Email again: