Toitumisnõustaja ja tantsujuhendaja Rain Vainik: tantsurännakul leiad oma tõelise jõu

rain-vainik-vaba-piirideta-tants-õpetaja

Toitumisnõustaja ja tantsujuhendaja Rain Vainik: tantsurännakul leiad oma tõelise jõu

Viimased 6 aastat on Raini hobiks olnud tantsimine, ta  tegeleb vaba ja ekstaatilise tantsuga, mis on inspireeritud viiest rütmist ning mida võib samas nimetada ka liikuvaks meditatsiooniks. Sellega saab tegeleda tõepoolest igaüks hoolimata soost, vanusest või füüsilisest ettevalmistusest.

Mis on viie rütmi tants?

Viis rütmi on selline liikumise viis, kus ei ole ettemääratud samme – muusika juhib meie teekonda. Mulle endale meeldib seda tantsu nimetada rännakuks, mille taustaks kasutame mitmesugust muusikat  – peamiselt on need maailmarütmid, samamoodi klassikaline või klubimuusika.  Igal rännakul läbitakse viie erineva rütmiga faasid –  voolamine, katkendlik (staccato), kaos, lüürika ja vaikus.

Miks sa soovitaksid meestel osaleda taolistel tantsurännakutel?

Kogu tantsurännaku mõte on jõuda iseendani – saada endaga parem ühendus , mõista oma tõelisi soove ja olemust. Mehed, kes sellistes tantsurännakutes on osalenud, saavad võimsa kogemuse ning enamasti tahavad tagasi tulla. See on meestele hea võimalus tegeleda enda sisemaailmaga läbi füüsilise liikumise, kindlasti on see mõeldud ka neile, kes on soovinud alustada meditatsioonidega, kuid pole veel leidnud enda jaoks head lahendust. Meie püüame vähem rääkida ning rohkem teha ja tunda.

Iseendaga tuttavaks saamine võib olla ootamatult põnev ja tuua sügava rõõmu- ning rahutunde. Kui mehed saavad iseendaga parema kontakti, võidakse ka avastada, et elus on rohkemgi märkimisväärset, kui vaid raha ning karjäär.

Üks minu eesmärk on pakkuda lihtsalt vaba ja inspireerivat keskkonda täielikuks iseolemiseks –  igaüks saab olla ja liikuda just täpselt enda moodi.

Mis on taolise tantsimise eesmärk?

Mina usun, et mehelik on tunda ennast vabalt ja hästi – väljendada oma tegelikku olemust ja saada ühendus oma füüsilise kehaga. Taoline liikumine tekitab rohkelt positiivseid emotsioone –  sa tantsiks nagu üksi ja samas teiste seas. Mehedki võivad leida sellisest vabast liikumisest oma tõelise jõu.

Meestel on enda tegeliku olemuse leidmisega ehk kõige rohkem tegemist – mis mind selles elus tegelikult köidab ja kuidas ma jõuaksin selleni, mis mu ellu rohkem rõõmu toob. Sellist rõõmu, mis ei tulene alkoholist.  Taoline tantsurännak iseendaga aitab leida uusi lemmikuid ja annab enesekindlust enda valitud rajal püsida.

Kellel sa soovitad tulla Joogafestivalile?

Minu jaoks jooga oligi esimene praktika, mis viis enesest parem arusaamise ja enesearengu juurde – soovitan tulla igaühel, kes on vähegi huvitatud endaga parema kontakti saamiseks ning terviklikust elust üldisemalt.
Joogafestivalile tulevad sarnaste huvidega inimesed kokku, kellega saab rääkida nii raamatutest, filmidest, reisimisest, toitumisest ja kõigest muust.

See on ka koht, kus võib tulla lihtsalt õhku nuusutama ja tunnetada, millise praktika poole sind ennast kõige rohkem tõmbab.

Milliseid töötubasid sa Joogafestivalil läbi viid?

Joogafestivalil teen kaks tantsimisega seotud töötuba üks suurem, kus mehed ja naised saavad koos tantsida, teine toimub pühapäeval ja see on mõeldud ainult meestele. Töötoa alguses annan mõned suunavad juhised ja siis hakkamegi tantsima.  Midagi erilist ei pea ära õppima, tegemist on ilma ettemääratud sammudeta vaba tantsuga, kus liigume muusika saatel. Selles töötoas on sarnaseid jooni ööklubis tantsimisega, aga kindlasti on see palju vabamas õhkkonnas, muusika ei ole nii vali ja alkoholi sellel peol ei pakuta.

Millistes loengutes, töötubades sa ise planeerid Joogafestivalil osaleda?

Joogafestivalil loodan tutvust teha Asthanga joogaga – mulle on alati see meeldinud ja mulle meeldib ka see seltskond, kes seda joogastiili Eestis eest veab.
Loodan jõuda ka teistesse tantsu töötubadesse ning ka toitumisalatesse loengutesse.

Rain Vainiku töötubades saab osaleda sellel nädalavahetusel, 20.-21. juulil Haapsalus toimuval Joogafestivalil. Pileteid festivalile ning töötubadesse saab osta Ticket Pro müügikohtadest. Lisainfo www.joogafestival.ee

Sügis- ja kevadhooajal saab tantsida igal teisipäeva õhtul Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus.