Täname Joogafestivalil osalemast!

Esimene Joogafestival on siis peetud ja tahan kõiki teid tänada, kes sellest osa võtsid – koos esinejate, vabatahtlike ja bazaarikauplejatega ligi 1000 inimest!! Kuigi rahvamass aukartustäratav, oli kohapeal kuidagi väga hea õhkkond – just õiged inimesed sattusid kokku. Ma ei väsi illustreerimiseks kordamast, et pärast õhtust kontserti oli prügina murul maas vaid üks plastpudel ja et inimesed rääkisid omavahel teiste austamiseks poolihääli! Saime ka linnusejuhatajalt kiita, et pärast festivali polnud maas “tavapärast prügivaipa” ja täpsem olles mitte ühtki prügi.

Saime ka tagasisideküsimustiku tulemused  – neid oli ca 170 ja nendest inimestest 94% lubab tulla ka järgmisel aastal – iga festivalikorraldaja unistusprotsent! Muidugi on ka parandamist vajavaid kohti, aga nendega tegeleme juba oma tiimis 🙂

Lemmikesinejateks osutusid Joogafestivali peaesineja Daniel Strausser ja Ashtanga jooga õpetaja Jocke Salokorpi ning urbanfolk muusikud Tane Mahuta nime all. Eriti kirglik oli Naine kui jumalanna töötuba (Marika Tamm) nõnda korraldasime selle töötoa teisel päeval uuesti. Suurima elamusena mainiti enim Kundalini jooga hommikupraktikat, kus olid silma järgi pea sama paljud kohal kui õhtusel kontserdil! See oli tõesti vägev ja toetas nii õpetaja Mai-Liis Toivari kohalolu, ilm kui ka elav muusika.

Armsad kommentaarid: “Nii hea on olla koos suurema hulga inimestega, kes on vaiksed, endaga kontaktis, kained ning lihtsalt on kohal. Selliseid võimalusi on harva ja nälg nende järele on kasvamas.”

“Olen positiivselt pöördes, et selline eluterve suveüritus toimus. Tõstan kõik enda näpud-käpad selle poolt, et joogafestival toimuks igal suvel ja Haapsalu on selleks sobiv paik.”

Ja tagasiside Haapsalust, kus festivalile järgnenud esmaspäevaks olevat kõik olnud “back to normal”: inimesed jopedes, ilm vihmane. Kohaliku peatänava poeomanikud ei osanud ettegi kujutada, et nii palju inimesi (k.a mehi) joogamattidega ringi võib kõndida – üks poeomanik seisis otseses mõttes oma kaupluse ukselävel ja pildistas iga meest, kes joogamatt kaenlas, poest möödus, nii et elevust ja ärevust kui palju! Lisaks ei oldud absoluutselt valmis, et linn kaheks päevaks autodest sedasi umbe läheb või et poed banaanidest lagedaks süüakse 🙂

Vaata festivalipilte ja kommentaare siit: www.facebook.com/Joogafestival

Südamest suured tänud ning kohtume järgmisel aastal 20.-21. juulil 2013 Haapsalus!

Seniks õnnelikku elu ja järjekindlat joogatamist!

Merit Raju ja MTÜ Joogafestival

Meie tiim: vasakult: Anne Kallas, Ireen Järvekülg, Sirli Seliov, Mihkel Lubi (Elamusstuudio), Merit Raju, Kati Valbet (Space), Ülle Jehe. Pildilt on puudu Kent Raju (Kala Ruudus) ja Anne Luhaäär (Elamusstuudio)

 

Protonix