Õpetajad ja töötoad

Anne-Ly NaukasANNE-LY NAUKAS

Anne-Ly Naukas on krija hatha jooga õpetaja ning alates 2004. aastast viib läbi ka 5 tiibeti riituse kursuseid. Kursustel jagatava aluseks on raamat „Nooruse allika iidne saladus“ ning isikliku praktika kaudu saadud teadmised ja kogemused, mida on omakorda aidanud avardada kursustel osalenud inimeste praktilised küsimused ja jagatud kogemused.

„5 tiibeti riitust – salapärane lihtsus.“ Tund tutvustab viit energiseerivat harjutust ehk „viit tiibetlast“, mis võiksid olla olulisel kohal iga inimese päevakavas. Harjutused mõjutavad nii jämedakoelist füüsilist keha, parandades üldist enesetunnet ja liikuvust, kui ka peenemaid struktuure, näiteks eeter- ehk vitaalkeha, aktiveerides erinevaid energiaid. Pisut salapära ja suunatud toimejõudu lisab harjutustele mantram, mis annab aimu, kui väekad on sõna ja taotlus.

Viie noorendava tiibeti riituse Euroopasse toojaks 1930. aastatel peetakse üht Briti Mereväe koloneli. „Nooruse allika iidne saladus“, Peter Kelderi raamat tema loost, toob lugejani informatsiooni harjutustest ja nende noorendavast mõjust. „5 tiibetlast“ on iidne rituaalne praktika, mille abil mungad saavutasid kestva nooruse, tervise ja imepärase elujõu. Harjutused tagavad organismi ja selle energiakeskuste optimaalse toimimise, stimuleerides kogu füüsilist keha ja annavad vajaliku koormuse. Harjutuste tegemine võtab aega  10-20 minutit päevas. Ühe harjutuse video on SIIN

AveOitAVE OIT

Ave on Dr.  Hauschka holistilise looduskosmeetikasarja rahvusvaheline koolitaja.

Loomuliku Ilu Akadeemia – kohad on täis!

Avasta oma naha loomulik tarkus ja sära! Mis on loomulik ilu ja kuidas seda hoida? Millest loomulik ilu oleneb? Mis on looduskosmeetika? Mis on tervislik nahahooldus?
Praktiline looduskosmeetika ja nahahoolduse töötuba selgitab, kuidas nahk töötab ja mida ta tasakaalus püsimiseks tegelikult vajab. Töötoa käigus võetakse aega iseenda jaoks ja tehakse praktiliselt läbi igapäevase nahahooldusrituaali 3 sammu, et mõtestada lahti ja tunnetada õigete hooldusvõtete mõju. Kiires igapäevasaginas kipume iseenda eest hoolitsema nii ”möödaminnes”, et ei märkagi mida ja kuidas me tegelikult teeme. Samuti jagame nõuandeid oma ilu eest hoolitsemiseks kosmeetika, toitumise ja eluviisiga. Töötoast osavõtjatele on kingituseks komplekt Dr. Hauschka toodetest.

Dr. Hauschka holistiline looduskosmeetika ja salongihooldus arvestavad naha rütmide ja uuenemistsükliga, teades, et nahas endas on olemas jõud uuenemiseks ja ka enese eest hoolitsemiseks. Nahahooldustoodete ülesanne on seda toetada ja lubada nahal tegutseda.

Gerli JärvGERLI JÄRV

Minu joogateekond pole teab mis pikk, aga see on olnud väga intensiivne ja võrdlemisi lühikese ajaga on see mu elu täiesti pea peale pööranud ning seda kõige positiivsemas mõttes. Joogani jõudsin seetõttu, et olin oma elus jõudnud sellisesse ummikseisu, et ei teadnud enam, kuidas edasi minna ja lootsin, et jooga aitab mul iseendast paremini aru saada. Tasapisi vaimustusin joogast üha enam ja see süvenev huvi jooga vastu viis mind novembris 2010 Taisse Ashtanga Vinyasa õpetajate koolitusele, kus kohtusin oma õpetaja Larry Schultziga. Larry oli lihtsalt imeline, tema lõhkus kõik piirid mu peas ja tema filosoofia ning stiil tekitasid minus äratundmist, et just seda olengi otsinud. Loomuliku sammuna läksin veebruaris 2011 San Franciscosse Rocket Vinyasat õppima. Sealt edasi on asjad kulgenud oma loomilikku rada ja joogast on väga orgaaniliselt saanud minu elustiil, mis hõlmab nii hingamist, asana praktikat, meditatsiooni, toitumist, lahti laskmist, kohalolekut kui ka teadlikku tunnetega tegelemist. Ma tõepoolest naudin igat sammu sellel teekonnal, neid muutusi ja arengut, sügavusi ja kõrgusi, võimalusi ja takistusi, selgust ja segadust…..sest nii tasapisi, samm-sammult saan ma realiseerida iseennast, oma tõelist mina. Joogat teistele õpetades lähtud Larry printsiibist – teistega jagan vaid seda, mida ise armastan ja praktiseerin. Ja ma olen südamest tänulik kõigile nendele inimestele, kellega mul on olnud võimalus koos joogatada, sest nemad on minu õpetajad ja tänu neile mõistan üha selgemini oma taksitusi, arenen nii õpetaja kui inimesena. Namaste! Gerli

Yin jooga töötuba „Samm vaikuse suunas“

Yin jooga ühendab endas jooga, meditatsiooni ja hiina meditsiini meridiaanide teaduse. Yin jooga olemuseks rahulik, pikk venitus. Selle abil liigutakse pindmistest lihastest sügavamale, venitades ja avades sügavamaid kudesid (sidekude, sidemed, kõõlused). Yin jooga aitab parandada paindlikkust, aitab vabastada pingeid ja plokke meie energiakanalitest ja aitab rahustada meie närvisüsteemi. Pikalt poosides püsimine õpetab, kuidas alistuda poosile, kuidas alistuda gravitatsioonijõule. Siin ei pea kuhugi pürgima, midagi pole vaja saavutada, pole vaja poosi joondada vms. Yin joogas on sinu ülesanne lasta lahti kõigist ootustest igasuguse tulemuse, igasuguse saavutuse suhtes. Enamgi veel, see õpetab vaatama sügavamale ja laskma lahti kõigest, mis takistab, mis pidurdab, mis ei lase olla vaba. Niimoodi lihtsalt olles, alistudes ja lahti lastes on võimalik kohtuda vabadusega, kus keha iseenesest avaneb.

Holger OidjärvHOLGER OIDJÄRV
Olen tegelenud joogaga 45 aastat.  Erialase koolituse läbisin Soomes Saarijärvil aastatel 1991-1996.Lisaks on teraapia osa õpitud Media Nova refleksoloogias aastatel 1996-1998.  See on andnud võimaluse tegeleda tervise joogaga, mis täiendatult meditatsiooniga võimaldab saada igal ühel meist iseendast teadlikuks.  See aitab igapäevaselt olla terve, tegus ja õnnelik.  Osalen iga aastastel täienduskoolitustel, mida organiseerib Tallinna Joogaühing.  Vaata lisa www.holger.oidjarv.ee.

Töötuba meditatsioonist teemal” Teekond iseendaks “.  Üldiselt meditatsioonist.  Teekond vaikusesse. Sügav, juhitud ja teadlik meditatsioon. Tõkked ja nende ületamine. Praktika juhitud meditatsiooniga.

Ingvar2014INGVAR VILLIDO

Ingvar on Lilleoru keskuse asutaja ja Babadži krija jooga õpetaja. Ta on tegelenud praktilise eneseuurimise ja -arendamisega üle 25 aasta. Tee algas võitluskunstide õppimisega, mil tärkas sügavam huvi inimeses peituvate võimaluste vastu. Maailma erinevate vaimsete õpetuste praktiline tundmaõppimine on andnud Ingvarile avara teadmiste ja kogemuste pagasi. Babadži krija jooga meistrina esindab ta Eestis iidset joogaliini, mis on olnud aastatuhandeid tuntud vaid India suurte joogameistrite väikeses ringis.

Loe lisa

 

Töötuba „Arukas tegutsemine: kuidas jooga aitab igapäevaste tegevustega ehk eluga paremini hakkama saada.“  Meie hakkamasaamine igapäevase eluga sõltub väga paljudest erinevatest faktoritest, millest enamust peame paratamatuks. Me oleme harjunud olukordadega, kus meie tegevust juhivad emotsioonid, suhtumised, ideed, uskumused, ootused või ettekujutused. Sellises “tavalises elus” otsime me pidevalt tasakaalu ja harmooniat, ja kui selle isegi saavutame, on see üürike. Tegelikult saame me üllatavalt suurt osa sellest “paratamatusest” isiklikult mõjutada ja juhtida. Milline on see kõige universaalsem omadus, mille poolest oma elu juhtivad inimesed “juhitavatest” erinevad. See on arukus, arukas tegutsemine. Mis on “arukus” joogalikus tähenduses ja kuidas sellist seisundit saavutada? Loeng pakub praktilisi teadmisi, mis on rakendatavad igapävastes tegemistes  – kohe, siin ja praegu, ilma pikki aastaid kestvaid pingutusi nõudmata.

Jocke SalokorpiJOCKE SALOKORPI

Ma olen sündinud Rootsis, elanud enamuse oma elust Soomes ning viimased viis aastat Eestis. Ma olen terve oma elu olnud aktiivne, kuid kui ma esimest korda tegin asthanga joogat (umbes 12 aastat tagasi) olin ma sellest täiesti sillas.  See oli füüsilist väljakutset pakkuv, ma higistasin rohkem kui ma seda arvata oskasin ja tundsin end oma igas keharakus lihtsalt oivaliselt. Peale Eestisse kolimist rajasime „Body and Mind“ stuudio Tallinna kesklinnas. See klubi hakkas kasvama ja muutus tasapisis joogakooliks. Hüppan nüüd 2010. aasta maisse, mil leidis aset kõige suurem sündmus nii minu professionaalses elus kui ka minu elus üldse. Lino Miele liitis meie klassikalise ashtanga jooga kooli Asthanga Jooga Uurimisinstituudiga, koos teiste koolidega Roomas, Milaanos ja Bueno Aireses. Vau! Oli see vast minek! Ma hakkan harjuma mõttega, et ma olen joogaõpetaja, aga veelgi oluslisem on see, et ma olen eluaegne joogaõpilane.

Töötoa tutvustus:  Ashtanga jooga töötuba teeb sissjuhatuse ashtanga joogasse andes ülevaate hingamistehnikast ja kehalukkudest.  Üksikasjaliselt tutvustatakse päiesetervitust A ja B.  Saadud teadmiste ja oskustega saad kerge vaevaga tuua selle imelise praktika oma igaäevaellu.

Kalev KlaarKALEV KLAAR

Mees on oma olemuselt seikleja, vaba ja piiritu. Mina olen oma eluteel proovinud palju erinevaid väljakutseid – koolid, äri, juhtimine ja finantsid, tipp- ja harrastussport (jooks, suusatamine, jalgpall, korvpall, tennis, golf jne), olen uurinud palju huvitavat kirjandust ning 2008. aastal viis uudishimu mind kundalini jooga tundi. Vaatamata minu spordikogemusele sain aru, et ei tea oma kehast, rääkimata meelest ja hingest, suurt midagi – see äratundmine innustas mind otsima, katsetama ja kogema. Olen läbinud kundalini jooga õpetajate koolituse 2010.a. I taseme (Karam Kriya) ja 2012- 2013.a. II taseme (Amrit Nam Sarovar). Kundalini jooga on viinud mind teadmiste ja kogemuste juurde, mida sooviksin ka teistega jagada. Teadlikkus ja ühendus – iseenda ja kõiksusega – joogi Bhajani pärand on oma olemuselt piiritu ja mul on suur au seda Teiega jagada.

Töötoa tutvustus

Töötoas jagame kogemusi joogalikust elustiilist – kuidas muuta rutiinid ja harjumused oma liitlasteks, et Sinu keha, meel ja hing saaksid eksisteerida üksmeeles ning avaneda oma täielikus potentsiaalis.

– Rutiinid aktiivseks ärkamiseks, uinumiseks ja toetavad rutiinid päevasteks tegevusteks.

– Lihtsad hingamistehnikad meeleseisundi muutmiseks.

Peamine reegel joogalikus elustiilis on teadlikkus. Meie füüsiline keha on instrument, läbi mille me tajume füüsilisi kogemusi. Kui me kohtleme oma keha austuse, hoolitsuse ja teadlikkusega, siis avardab see tohutult meie võimet kogeda elu ja olla ise oma elu peremees. Meie hoolimatu suhtumine arendab harjumusi, mis on enesehävituslikud ja piiravad meie elujõudu.  Teadlike rutiinidega me taastame tasakaalu ja heaolu ning avame ukse meie piiritu olemuse ees – see ongi jooga praktiline eesmärk.

Kristel UiboKRISTEL UIBO

Kristel Uibo on toitumisnõustaja ja psühholoog. Kristel on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna, tal on Estonian Business Schooli rahvusvahelise ärijuhtimise magistrikraad ja Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste magistrikraad psühholoogias. Peale selle on ta lõpetanud Annely Sootsi Tervisekooli toitumisnõustaja erialal ning täiendanud end Inglismaal ja USA-s kogenud toitumisspetsalistide juures. Kristel on organisatsiooni Parim Tervis asutaja ja juhatuse liige, kuulub Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni ning juhendab tervislike eluviiside ja toitumise kursusi. Sertifitseeritud toitumisnõustajana aitab ta igaühel jõuda elutervemate valikuteni. Vabal ajal harrastab Kristel muuhulgas ka joogat.

Kristel korraldab praktilisi koolitusi ja seminare gruppidele ning ettevõtetetele, kes on huvitatud tervislikust toitumisest ja oma töötajate heast tervisest. Organisatsiooni Parim Tervis (www.parimtervis.ee) loojana ja toitmisspetsialistina jagab Kristel teadmisi ja nõuandeid kõiges, mis aitab kaasa tervislikele eluviisidele, tervenemisele ja haiguste ennetamisele nii õige toitumise kui ka psühholoogia abil. Kristel tegeleb nii inimestega individuaalselt kui ka rühmadega. Õpitule ja oma kogemustele toetudes on ta veendunud, et toit mõjutab meie tervist väga palju ja teadliku tervisliku toitumisega on võimalik mitmesuguseid haigusi ennetada. Maksapuhastus, ala- ja ülekaal, ärevusest või muudest teguritest tingitud söömishäired on vaid üksikud näited paljudest teemadest, millest võite kindlasti abi saada ja veenduda, et õige toitumine võib teha imesid ja anda suurima rikkuse – parima tervise. www.parimtervis.ee, www.facebook.com/parimtervis

Töötoa tutvustus

Loeng „Energia ja elujõud toidust”.  Kuidas säilitada elujõudu ja toetada parimat joogavormi toitumise abil? Milline toitumine aitab kindlustada energilisuse ja elujõu? Pärast tugevaid talvetoite ihkab meie organism puhastust ja värsket toitu ning ootab vabanemist toksiinidest ja ainevahetusjääkidest. Kuivõrd maks on organismi peamine organ, mis filtreerib ja puhastab, tuleb seda puhastada. Puhastus annab puhkust kogu seedesüsteemile, vähendab selle koormust ja mõjub nagu turgutav puhkus. Kui seedeprotsessile kulub vähem energiat, siis saab organism kasutada energiat rakkude, kudede ja organite taastamiseks, ülesehitamiseks ja noorendamiseks. Toitumine on jooga elustiili väga oluline osa ja see mõjutab paljusid keha funktsioone, sh keskendumist, serotoniini taset, seedetrakti tervist, immuunsüsteemi jne.

Loengus käsitleme järgmisi teemasid:

• kuidas anda maksale puhkust;

• kuidas toiduaineid omavahel kombineerida;

• milline vägi on idandites;

• kuidas õige toitumine aitab tuju üleval hoida ning annab energiat, sära ja elujõudu.

Kristina PashkeviciusKRISTINA PAŠKEVICIUS

Kristina Paškevicius – tantsija, koreograaf ja loodusterapeut. Minu südame asi on õnnelik olla:) Mis mind teeb õnnelikuks? Rahu, ilu, koostöö, loomine, loodus….tegelikult neid asju, mis mind õnnelikuks teevad on päris palju. Kindlasti teeb mind õnnelikuks tantsimine, oma südame hääle kuulamine, ühes hingamine teiste inimestega …

Töötoa tutvustus: Karuneshi Südamemeditatsioon võimaldab meil olla õnnelik, mida teeme päeva alustamiseks kõik koos. Süda on kogu inimekeha süsteemi valitseja, süda juhendab kõiki. Kui südame löögirütm on rahulik ja regulaarne, siis nimetatakse seda koherentseks. Koherentne rütm kaasab ja sünkroniseerib ajurütmid, närvisüsteemi, kehaorganite ja näärmete tegevuse. Kõik tantsivad harmoonias südame koherentse rütmi saatel ja nii meiegi. Meditatsioon on liikuv, rütmi annab kaunis muusika, teeme seda püsti ja kestab ühe tunni.

KalevKristelKRISTEL TALVISTU ja KALEV KÜLAASE

Kristel Talvistu avastas 2012 kevadel Berliinis olles AcroYoga ja armus sellesse koheselt. Mõned kuud hiljem, esimesel joogafestivalil 2012, Haapsalus otsustas ta paari sõbraga alustada AcroYoga tegevust Eestis ning püüab siiani hoida selle lippu kõrgel. Ta annab koos Kalev Külaasega kolmapäevaseid AcroYoga tunde Tallinnas. Kristel on korraldanud juba kahel aastal 3-päevaseid AcroYoga workshoppe Eestis, selleks kutsunud Stockholmi AcroYoga koolist suurepärased õpetajad Tobias StrolloGabriella Bergbäcki.
AcroYoga on füüsiline harjutus, see on kombineeritud joogaelementidest, esitusest, akrobaatikast ja tervendavatest kunstidest (healing arts). Erinevad joogapraktikad on AcroYoga puhul toetavad tegurid (klassikaline jooga, meditatsioon). Partnerjooga õpetab kuulama oma partnerit ja vastama talle oma enda keha tasakaaluga. See arendab partnerite vahelist usaldust, ühendab endas jooga vaimset tarkust, akrobaatika dünaamilist väge ja tai massaaži armastavat hoolitsust (AcroYoga tundides tehtavad praktikad). Vaata Eesti akrojooga veebisaiti siit.
AcroYoga õpituba: Õpetame Acroyoga aluseid. Tund sobib ka algajatele. AcroYoga eelduseks on olla avatud, see arendab omavahelist suhtlust, side loomist, usaldust. Samuti enesekindlust, kohalolekut, andmist ning vastuvõtmist. AcroYoga pakub väljakutseid, ja sellega kaasneb väga palju lõbusat olemist ja mängulisust! Selga mugavad, soovitavalt mitte liiga libedad ja ilma taskuteta püksid. Joogamatt.

Mai-Liis ToivarMAI-LIIS TOIVAR / SAT SIRI KAUR (ühine töötuba koos Raigo Rugaga )

Eneseotsingu teekond saab tavaliselt alguse impulsist, mis sunnib meid elule teise pilguga vaatama ja igapäevases elus olulisi muudatusi tegema, sest nii nagu siiani, enam edasi minna ei saa. Ka minule andis muudatuste tegemiseks märku minu jaoks elu kõige küpsemas eas tekkinud mõõnaperiood, millest väljapääsu otsima hakkasin. Päästerõngaks osutus Kundalini jooga laager 1999 aastal Polli talus, kuhu sõbranna mind siis peaaegu vägisi vedas. Proovitud sai ka teiste joogaliikide treeninguid, kuid minu jaoks osutus Kundalini jooga ja selle filosoofia kõige sobivamaks kuni tänase päevani.  Jooga treeneri õpinguid alustasin 2003 aastal. Olen läbinud Kundalini jooga treenerite koolituse I (2006) ja II (2008) taseme kursused Amrit Nam Sarovar koolis Prantsusmaal Karta Singh Khalsa käe all ja hetkel samas koolis läbimas III taseme e. mentori koolitust (al. 2008). Praegu annan joogatunde, viin läbi temaatilisi seminare ja aitan korraldada koostöös Amrit Nam Sarovar School`iga, International Kundalini Yoga Teachers Association I taseme KY treeneri koolitusi Eestis. Igapäevaselt töötan M.I. Massaažikoolis Direktori asetäitjana õppe- kasvatustöö alal ja massaaži eriala kutseõpetajana. Oman Tallinna Ülikooli kutseõpetaja magistrikraadi  ja massööri eriala kutsetunnistust M.I. Massaažikoolist.  Alates 2008 aastast olen aktiivselt osalenud Eesti Massööride Liidu juhatuse töös, Massaažieriala Kutsekomisjoni töös ja Massööride Kutsestandardi Töögrupis.

Töötoa tutvustus „Meditatisoon liikumisega: rahu sinu sees “.  Seekord oleme valinud loitsimiseks mantrad, mis aitavad luua meis sisemise rahu, peegeldada seda tunnet endast väljapoole ning nakatada, rahulolu, õnnetunde ja küllusega meid ümbritsevat keskkonda.

Töötoa tutvustus: „Lapsevanemaks olemise kunst:  see tähendab olla lastega samal lainel“.   Täiskasvanutena unustame me tihtipeale kuivõrd erinev on lastemaailm.  Kuid selleks et olla parimad vanemad oma lastele on vaja mõista nende vajadusi, illusioone, kirgi ja maailmatunnetust, et nad tunneksid end kaitsuna, kaasatud ja armastatud.
Osa vanema „koolitusest“ on oma enda vajaduste, väärtuste ja suhtlemisoskuste mõistmine ja mis kõige olulisem oma tõelise mina avaldamine.  Olla lastega samal lainel tähendab nende aktiivset kuulamist, nende austamist kõnes ja käitumises, olla jõuliselt kohal (mõned nimetavad seda piiride seadmiseks), kõnetada nende südant ning igal hetkel vibreerida headust, kaastunnet ja rõõmu.  Igal lapsel on omad anded ja väljakutsed,  me võime õppida nendel sagedustel vibreerima, et tuua lastes esile nende parem osa.  Ja peamiselt tuleks meil vanematel lihtsalt lasta oma meelel rahuneda, et olla täieilikult kohal oma laste jaoks, et saaksime elu nautida nii nagu lapsed seda teevad ja tõeliselt vibreerida nendega ühel sagedusel.
Töötoas keskendume eriti tütre ja poja lapsevanemaks olemise erisustele, saame teada millist tuge ja toetust vajab lapsevanemalt oma arenguks poiss ja millist tüdruk.

Marilii TootsMARILII TOOTS
Joogatreeningutega alustasin 2005 aastal osaledes erinevates gruppides. Mõned aastad hiljem algasid õpingud KHYF rahvusvahelisel 4 aastasel joogaõpetajate kursusel, kus saime põhiteadmised jooga olemuse kohta ning oskused õpetuse edastamise osas. Tänaseks on läbitud ka sama koolkonna SKY Yoga rahvusvaheline Vedic Chant õpetajate koolitus, kus õpiti erinevaid mantraid, praktikaid ja sanskriti. Aastast 2010 annan nii grupi- kui ka individuaaltunde. Lisaks olen Tallinna Joogaühingu liige, oman bakalaureusekraadi maastikuarhitektuuri erialal ning teen Tai massaaži. Jooga on andnud mulle juurde eneseteadlikkust, eneseväljendamise oskust ja esinemisjulgust. Andes joogatunde, olen pidevas arengus. Ja see on põnev nii tunni andjale kui osalejatele. Me kõik oleme samaaegselt nii õpetajad kui õpilased. www.joogatunnid.ee

Lastejooga
Lastele annab jooga võimaluse end erineval moel liigutada, aitab arendada rühti ning saada teadlikumaks oma kehast. Aitab arvestada kaaslastega, annab enesekindlust ja aitab keskenduda. Erinevate jutustustega jõuame ka tujude ja tunneteni, õppime neid mõistma ja nendega toime tulema. Kasutame mänge, häält, muusikat, liikumist. Jooga ei ole võistlus, seega puudub läbikukkumise hirm. Vaata lisaks www.jooga.ee

Marita Lind-veebiMARITA KRULL, Vihmavarju Kodukohvik

Ehtekunstnikust kodukokkajana on minu unistuseks olnud pidada kohvikut. Omamoodi on see soov teoks saanud Vihmavarju Kodukohviku näol, kus valmistan tellimuse korras toortoitu ja -torte. Toortoitumisega katsetamist alustasin 2008 a. Esimesed maitseelamused ja suure osa teadmisi olen saanud oma tädilt Helgalt, kes omab pikaajalist toortoitumise kogemust ning on töötanud üle 20a. toortoidu kokana erinevates Helsingi kohvikutes ja restoranides. Tänu Helgale on ka minul olnud võimalus oma köögikunsti oskusi täiendada toidukohas , mida kliendid on kirjeldanud sõnadega “taimetoitlaste  paradiis” ehk restoranis Silvople.

Töötoa tutvustus “Toortoit – maitseelamused ja elav maitse”

Töötoas räägime keha tasakaalustamisest toidu abil; toortoidule ülemineku erinevatest võimalustest; ning muutustest kehas ülemineku erinevatel etappidel (omade kogemuste põhjal). Kohapeal valmistame erinevaid toortoidu hõrgutisi ja suupisteid. Nii magusate kui soolaste roogade seast teeme läbi mitmeid kergemaid ja keerulisemaidki katsetusi. Rõõmsa ja maitsva kohtumiseni!

Merit Raju_fotograaf Virge ViertekMERIT RAJU

Olen raamatute autor, kundalini jooga juhendaja, joogafestivali korraldaja ja ajakirja “Sensa” peatoimetaja. 2009-2010 õppisin Amrit Nam Sarovar kundalini jooga õpetajate koolis Prantsusmaal. Joogaga olen tasapisi tegelenud aastast 2001, kuid tunde annan alates aprillist 2009 Tallinnas. Samuti olen juhendanud üle kümne joogalaagri. 2010.a ja 2012.a täiendasin end rasedate jooga õpetajakoolitusel ning 2010-2011 õppisin Bo Wahlströmi hingamisterapeutide koolitusel.

Töötoa tutvustus: “Harmooniline beebiootus”

Ma usun, et rasedus on kõige suurem looduse ime. Ja sünd on kõige vapustavam kogemus elus. Sinu Elu Suursündmus. Sünnitades aga saavad elu ja ime teise tähenduse.
Minult on sageli küsitud, et no mis kasu sellest joogast sul elus on olnud. Jooga on mu elu muutnud mitmel moel. Aasta tagasi sünnitasin ma poja ja kuna sünnitus läks pehmelt meile kõigile, siis leidsin, et see ongi see “jooga kasu” minu elus!
Selles töötoas räägin oma loo ning proovime, millised joogatehnikad ja -harjutused on kõige enam toeks beebiootuse ajal ning sünnitusel. Samuti annan soovitusi, kuidas valmistuda beebi saabumiseks teie koju.

Peep VainPeep VainPeep VainPEEP VAIN

Peep Vain on koolitaja ja ettevõtja. Oma äri- ja isikliku arengu koolitustel õpetab ta, kuidas olla järjest teadlikum, teadvustatum, võimekam ja tulemuslikum.  Peebu huvid on aastatega muutunud. Oma karjääri alguses vaimustus ta müügi, äri ja edukuse teemadest. Aastatega on temas süvenenud huvi seesmise tasakaalu, psühholoogia ja vaimsete teemade vastu.

2005-2006 õppis ta INSEAD-i ülikoolis organisatsioonipsühholoogiat. 2010-2013 õppis ta Ralph Metzneri juhendamisel alkeemilise kaemuse protsesside kasutamist ja oli ka raamatu “Alkeemiline kaemus” kaastõlkija.  Peep on raamatu “Kõige tähtsam küsimus” autor.  Raamat aitab lugejal luua visiooni väga heast elust ning püstitada eesmärgid selle teostamiseks. Peep armastab muusikat ja joogat, kirjutamist ja lugemist. Ta elab Tallinnas ning tal on kaks last, Maria ja Robert.

Töötoa tutvustus „Esivanematega taaskohtumine ja nende pärandi tunnustamine“. 
Enda autentse mina üles leidmise üks võtmetest peitub isikliku ning vaimse kontakti loomises oma esivanematega ja nendega armastuse ja austuse sideme tugevdamises.  Emalt- isalt ning nende vanematelt oleme läbi geneetika ning kasvamise-kujunemise saanud kaasa palju. Kõik nende pärandist pole aga meile vajalik ega soodusta meie vaimset arengut. Tänu sellele on teinekord lihtne tahta pöörata selga kogu pärandile.
Kasutades perekaarti, agni joogat ja meditatsiooni loome ühenduse esivanematega, tunnustame kogu nende vaimset ja geneetilist pärandit ning teeme valiku, millist osa sellest lahkesti vastu võtta ning millisest osast austusega loobuda.

Raigo-JaskiretRAIGO RUGA /JASKIRET SINGH (ühine töötuba koos Mai-Liis Toivariga)

Kundalini jooga tuli minu ellu 2010. a. novembris. Samal sügisel alustasin paralleelselt ka vabastava hingamise ja viie rütmi tantsu praktiseerimist. Tundsin, et olin sattunud vaimse arengu kiirteele. Juba 4 kuu pärast astusin Karam Kriya kooli ja läbisin joogaõpetajate koolituse. Kundalini joogas meeldivad mulle selle tohutult laiad võimalused ja efektiivsus. Arengu, mis mõne teise joogaliigi juures võtab aega 10 ja enamgi aastat, võib kundalini joogat praktiseerides õige pühendumise korral läbida 1 aastaga. Kundalini jooga on minu ellu toonud palju rohkem sisemist rahu, stabiilsust, rõõmu, palju parema keskendumisvõime, hea vaimse ja füüsilise tervise ning avatud südame.
Minu vaimne nimi – Jaskiret – tähendab kedagi, kes laulab ülistusi Jumala hiilgusest. Tänu kundalini joogale on väga oluline koht ka praegu minu elus muusikal, pillimängul ja laulmisel, sest just läbi kundalini jooga mantrate laulmise olen saanud üle esinemishirmust, mille tõttu kunagi katkesid minu muusikaõpingud.

Töötoa tutvustus „Meditatisoon liikumisega: rahu sinu sees “.  Seekord oleme valinud loitsimiseks mantrad, mis aitavad luua meis sisemise rahu, peegeldada seda tunnet endast väljapoole ning nakatada, rahulolu, õnnetunde ja küllusega meid ümbritsevat keskkonda.

OLYMPUS DIGITAL CAMERASVEA SÖÖT

Svea Sööt (Sirgun Kaur)- raamatu „Vabastava hingamise olemus“ autor. Mul on olnud õnn kohtuda paljude imeliste õpetajatega, kes on juhatanud mind enda kuulamise ja mõistmise juurde. Otsides vastust küsimusele:”Kes ma olen?”- leian järjest enam vastuseks, et olen Looja. Loon raamatuid, maale, tantse, reikikursusi, hingamisseansse, toetan beebide sünde. Olen loomises. Loomine igas hingetõmbes.

Töötoa tutvustus: Oma töötoas Lõbu Loovus Lahendused kasutan Algallika Protsessi ja Hingamistöö meetodit. Keskendun hingamisele, mis meenutab ookeani laine liikumist. Juhendatud meditatsiooni abil loome ühenduse oma sisemise lapsega. Jagan nippe lastega koosloomisest (26a tantsu- ja joogaõpetaja kogemust). Kogemus koosloomisest liikumisharjutuse näol.

Ville JeheVILLE JEHE

Ville on ettevõtja, kelle ellusuhtumist on mõjutanud juba varasest noorusest aktiivne tegelemine idamaiste võitluskunstidega ja tõsisem kokkupuutumine jooga õpetustega juba 25 aastat tagasi. Viimastel aastatel on ta lisaks aktiivsele tegevusele ettevõtjana jaganud isiklikke praktilisi kogemusi erinevatel loengutel nii ettevõtlusest, juhtimisest, enesearengust kui joogast.

Töötoa tutvustus „Kuidas saavutada “terviklik” tervis: joogalik vaade inimese tervisele.“

Meid on õpetatud pidama ennast terveks, kui meie füüsiline keha parajasti haige ei ole. Konkreetseid seoseid tundmata on ka meditsiinipraktikas täheldatud, et lisaks füüslist keha otseselt mõjutavatele faktoritele, mõjuvad tema tervisele ka emotsioonid ja isegi mõtted. Kuidas suhtub tervisesse jooga? Milline peaks olema tegelikult terve, eesmärgipõhiselt funktsioneeriv inimene. Loengus tutvustatakse üht alternatiivset lähenemist tervisele – terviklikule tervisele lähtuvalt 5-keha süsteemist, kus on oluline, et lisaks füüsilisele kehale peaksid toimima korrapäraselt ka ülejäänud neli. Loeng tutvustab, millised need teised kehad täpselt on ja kuidas nende vastasmõju teades oma tervist mõjutada.

 

Merle PapingVIRKO KASK JA MERLE PAPING, Taimetoidukohvik Gauranga

Virko ja Merle praktiseerivad Bhakti joogat ning on oma toitumise viinud sellega vastavusse. Samuti on nad uurinud põhjalikult ka veedaliku toiduvalmistamise aluseid läbi ajurveeda. Nad on läbi oma kogemuste veendunud, et toit võib olla meile ainus vajalik ravim ja õigesti toitudes pole meil vaja toidulisandeid ega ravimeid. Praktikutena on Virko ja Merle mõistnud toitumise suurt osakaalu vaimse arengu teel.  Igapäevaselt peavad nad Tallinnas taimetoidu kohvikut „Gauranga“.

Virko KaskSamuti korraldavad nad kokanduskursusi ning pakuvad toitlustust erinevatele üritustele. Virko ja Merle tegemistest saab rohkem infot nende kodulehel.

Töötoa tutvustus: „Toitumine ajurveeda järgi“.  Töötoas räägime ajurveeda toitumise põhimõtetest. Määrame iga osaleja kehatüübi vastavalt ajurveedale ning anname individuaalsed juhised toitumiseks. Juttu tuleb ka sellest, mis on oluline toitu valides ning kuidas enda emotsioone ning tervist toitumise abil tasakaalus hoida. Valmistame maitsvaid roogasid ning sööme need koos ära.