Yogafunc

YOGAFUNC Live koos Jagaspace’ga on elava muusikaga dünaamiline joogatund, mis on  loodud kolme loomingulise inimese koostööl. Joogaprogrammi on välja töötanud Jocke Salokorpi ja spetsiaalselt sellele tunnile on loonud muusika Jagaspace.

Selles erilises tunnis saad Sina olla osa sellest loomingulisest protsessist, kus muusika saab osa joogast ning joogaharjutused on osa muusikast.

See ei ole tavaline joogatund, see ei ole kontsert, see on ainulaadne kogemus.

Jocke12Jocke Salokorpi

Kirjutades seda tutvustust iseendast olen 40-aastane ja lähen iga päevaga nooremaks.  Ma olen sündinud Rootsis, elanud enamuse oma elust Soomes ning viimased viis aastat Eestis. Otsus Eestisse elama kolida tuli kiiresti ja see parim otsus, mida ma eales teinud olen.  Aitäh Sulle Eesti, et oled minuga nii hea olnud : )

Ma olen terve oma elu olnud aktiivne, kuid kui ma esimest korda tegin asthanga joogat (umbes 12 aastat tagasi) olin ma sellest täiesti sillas.  See oli füüsilist väljakutset pakkuv, ma higistasin rohkem kui ma seda arvata oskasin ja tundsin end oma igas keharakus lihtsalt oivaliselt. Ma tundsin kuidas keha hakkas puhastuma ja mulle meeldis see tunne. Kerin nüüd edasi umbes kuue aasta võrra, mil ma kohtusin oma Õpetajaga. Kaks nädalat aktiivset praktiseerimist Lino Mielega (Guruji – Sri K. Pattabhi Jois otsene õpilane) joogalaaris Soomes… ja mu elu muutus.  Ma hakkasin elule teistmoodi vaatama. Ma hakkasin nägema eesmärki, mida ma varem näinud ei olnud. Ja mulle meeldis see väga.

Kõigest pool aastat hiljem otsusasin ma oma elus suure pöörde teha. Oli aeg edasi liikuda.

Peale Eestisse kolimist rajasime „Body and Mind“ stuudio Tallinna kesklinnas. See klubi hakkas kasvama ja muutus tasapisis joogakooliks. Hüppan nüüd 2010. aasta maisse, mil leidis aset kõige suurem sündmus nii minu professionaalses elus kui ka minu elus üldse. Lino Miele liitis meie klassikalise ashtanga jooga kooli Asthanga Jooga Uurimisinstituudiga, koos teiste koolidega Roomas, Milaanos ja Bueno Aireses. Vau! Oli see vast minek!

Ma hakkan harjuma mõttega, et ma olen joogaõpetaja, aga veelgi oluslisem on see, et ma olen eluaegne joogaõpilane. Selle mõtte ja oma õpetaja toetusega tean ma, et ma teen õiget asja õigel moel. Ma loodan sinuga oma tunnis kohtuda. Namaste.

Jagaspace ComboJagaspace Acoustic

Kaushalya – laul, viiul, india harmoonium
Alexandr Kardash – bass, löökpillid (darbuka)
Meie muusika on inspireeritud loodusrütmidest, inimestest meie ümber, tuulest, päikesest ja iidsetest galaktikatest. See kõik võimaldab meil piiluda imekaunisse Haldjamaailma ja avada uksi Tule sündimise paika.
Esitamisele tuleb originaallooming eesti ja inglise keeles samuti mõned algupärased idamaised mantrad.
Kuulajad on nimetanud Jagaspace muusikat teraapiliseks.

Jagaspace on teinud muusikat koos erinevate artistidega alates 2010. Esinenud festivalidel nii Eestis kui väljaspool – Viru Folk, Uue Ajastu Festival, Joogafestival 2012, Tallinn Music Week, Estomania Festival (Soome), Faces 2010(Soome), Positivus 2013(Läti) ja õnneliku juhuse läbi osalenud väga omanäolistel erapidudel Lilleoru ökokülas ja Šveitsi Joogakeskustes. Samuti oleme korraldanud häälejooga workshoppe tudengitele.

http://www.jagaspacegongspa.com/
http://www.jagaspace.com/