Töötoad Rahutoas

RahutubaTöötoad toimuvad Kultuurikeskuse parkettpõrandaga saalis Rahutoas, kus on võimalik istuda oma matil või ka toolidel. Töötoad sobivad kõikide tasemete joogatajatele ning osa neist on inglisekeelsed ja eestikeelse tõlkega. Töötoad sisaldavad loengut ja praktilist osa.

Võta kaasa oma matt, tekk ja veepudel, soovi korral kirjutusvahend ja märkmik. Töötubade eest palume sul kaasa võtta 3 eurot, kui sul on festivali päevapilet või kahe päeva pilet ning 15 eurot (pensionärid ja õpilased 10 eurot), kui sul ei ole festivali piletit. Pileteid saab ette osta alaes 1. juunist Piletilevist või vabade kohtade olemasolul kohapeal.

————————–

LAUPÄEV, 22. juuli 2017

kell 13-14.15

Metsiku südame tantra vallalistele (st üksi osalemiseks) – Shanti Limnell Soomest

Kirgastumine toimub su kehas kõikehõlmavalt ja armastavalt. Läbi liikumise, hingamise ja puudutuse on meil võimalik saada sügavam ühendus on maapealse füüsile templiga, oma kehaga. Harjutame end oma keha kuulama ja väljendama selle piire ja vajadusi. Osaleda võib nii üksinda kui ka koos partneriga.

————————–

kell 15-16.15

Südame hääl (töötuba) – peaesineja muusik Sudha Londonist/Taanist

Lihtsate tšakratele loitsmise harjutuste, juhitud meditatisooni ja intuitiivse südamest tuleva laulmisega kandume üksolemise ruumi, kus sügav sisemine rahu ja tervenemine aset leiab.

Koostoimiv grupp ühise eesmärgi ja keskendumisega võimendab meie kogemust ning aitab meist iga ühte tõusta kõrgemale vibratsioonitasemele. Heli on lihtne, kuid samas võimas vahend avamaks energiavoolu läbi keha.

Mingit eelnevat loitsimise kogemust vaja ei ole, kõigil on võimalik kaasa lüüa. Meie südamehääl saab kuuldavaks, laseme tal oma laulu laulda samal ajal loitsides vanu mantraid ja luues ühtset vibratsioonilist kooskõla.

Selles töötoas loome ruumi iseendale, et kuulata oma südant ja leida üles oma enda tõeline hääl.

————————–

kell 17-18.15

Traditsiooniline hatha jooga (põhjalikum) – Daniel Strausser Taist/Rootsist

Selles tunnis sukeldutakse sügavamale klassikalie jooga teooriasse ning õpitakse ja kogetakse läbi praktika kundalini energia liikumist, kasutades asendeid (asana) ja hingamis- (pranayama) ning energia suunamise tehnikaid (mudra ja bandha).

————————

kell 19-21

Metsiku südame tantra paaridele ja sõpradele I – Shanti Limnell (2 tundi)

Teadlik ühendumine ja seks on suurepärased alged vaimse kasvu saavutamiseks. Saades teadlikuks vanadest mustritest oma suhetes otsime me uusi intiimseid viise ühenduse loomiseks nüüd ja praegu ilma,et meid kammistseks eilse koorem ja homsed ootused. Sellesse töötuppa palume tulla koos kaaslasega (partneri või sõbraga).

————————–

PÜHAPÄEV, 23. juuli 2017

kell 9-10.15

Radža jooga – Virge Naeris

Jooga on protsess, mis ühendab sind iseendaga. Selleks kasutad sa oma hingamist, keha ja meelt. See teekond on nauditav, tasakaalustav, tervendav, arendav, lõõgastav.

Tunnis praktiseerime hingamistehnikaid, teeme rahulikke füüsilisi harjutusi, mis aitavad kehal soojeneda ja selja liikuvust parandada, jätkame jooga põhiaasanatega ja tunni lõpetame pika tervendava lõdvestusega.

Läbi joogapraktika tugevdame oma praanat ja parandame kogu keha energiaringlust.

Tunni tempo on rahulik, aga mõju tõhus – sobib nii algajale kui edasijõudnud joogahuvilisele.

————————–

kell 11-12.15

Metsiku südame tantra NAISTELE – Shanti Limnell

Kirgastumine saabub su kehasse kõikehõlmavalt ja armastavalt. Ümbritseva naisenergia najal vaatleme, milline on meie suhe oma kehasse ja lubame endil terveneda, eesmärgiga võtta omaks ja armastada oma maapealset füüsilist templit, oma keha, nähes selle täislikkust ja ilu sellisena nagu ta on.

————————–

kell 13-14.15

Naiste eri: harjutused intiimlihastele – Katri Ristal

On mitmeid põhjuseid, miks intiimlihased võivad nõrgeneda või pingesse minna: elustiil, ületreenimine, vale rüht, raskuste tõstmine, rasedus, vanus, haigused, jmt. Kuid üks on kindel – kui „alumine korrus“ ei ole toonuses, mõjutab see nii naise identiteeti, enesehinnangut, suhteid partneriga kui intiimelu.

AVIVA Dance on tervendavate harjutuste seeria, mille eesmärgiks on suurendada verevarustust ja energiat alakõhus, tuua juurde hormoone, hapnikku ja toitaineid. Alakõhus paiknevate lihaste ja organite stimulatsioon, nende tahtlik pingutamine ja lõdvestamine ning õige hingamine võivad leevendada ja ravida mitmeid günekoloogilisi ja uriinipidamatusega seotud probleeme, tasakaalustada hormoone ja suurendada viljastumispotentsiaali. Õige hingamine rahustab närvisüsteemi ning suurendab keha tundlikkust.

Enamlevinumad tunnused, et „alumine korrus“ ei ole enam endises toonuses:

  • Ebaregulaarne, pikk või vererohke tsükkel
  • Ootamatu uriinileke naerdes, köhides või sportides
  • Sage urineerimissoov vm probleemid urineerimisel
  • Alakõhu- ja/või seljavalud
  • Raskustunne alakõhus
  • Probleemid viljastumisega
  • Enneaegne menopaus
  • Keeruline üleminekuperiood
  • Tupp on tundetu või valulik (vahekorra ajal, tampooni sisestamisel)

Töötoas tuleb juttu praktilistest võimalustest, kuidas ülalnimetatud probleemide puhul ennast ise aidata saab. Samuti teeme läbi harjutusteseeria, mis aitab luua tervenemist ja muuta ebamugavus- ja piinlikkustunde hoopis rõõmuks ja naudinguks.

————————–

kell 15-17

Metsiku südame tantra paaridele ja sõpradele II – Shanti Limnell (2 tundi)

Tantras öeldakse: “loobu eesmärgist”, seksi puhul peetakse aga orgasmi tihti kõige olulisemaks eesmärgiks. Me suhtumine seksi on nihestunud. Me seksime, et vabaneda pingetest ja pettumustest või lithsalt selleks teisele meeldida ja mis veelgi hullem, lihtsalt selleks, et suhtes oma kohust täita.

On aeg õppida selgeks algtõed, kuidas suurendada naudingut ja orgasmi, aegulstada seksimine meditatsiooniks. Teeme harjutusi, et jõuda sügava lõdvestuseni, mis on vajalik orgasmi suurendamiseks ja et mõista selle teema teoreetilisi aluseid. Töötoas ei toimu mingit seksuaalakti! Aga sellesse töötuppa palume tulla koos kaaslasega (partneri või sõbraga).

————————–