Praktilised loengud Tarkusesaalis

yf2012_3Loengud toimuvad Kultuurikeskuse suures mugavate toolidega tarkusesaalis. Loengud sobivad kõikide tasemete joogatajatele ning osa neist on inglisekeelsed ja eestikeelse tõlkega. Kõikidel loengutel on saalis venekeelse tõlke sektsioon. Loengud sisaldavad tavaliselt ka harjutusi või meditatsioone, mida saab järele proovida.

Võta kaasa oma veepudel, soovi korral kirjutusvahend ja märkmik. Matil istuda selles saalis ei saa ning matti kaasa võtta pole vaja.

Töötubade eest palume sul kaasa võtta 3 eurot, kui sul on festivali päevapilet või kahe päeva pilet ning 15 eurot (pensionärid ja õpilased 10 eurot), kui sul ei ole festivali piletit. Pileteid saab ette osta alates 1. juunist Piletilevist või vabade kohtade olemasolul kohapeal.

———————–

LAUPÄEV, 22. juuli

kell 13-14.15  –

Mis on jooga? Kuidas aitab see kaasaegset inimest? (loeng) – Aale-Triinu Sonn

Loengus uurime seda läbivat joont algupärasest joogast kuni tänapäevaseni, milleta jooga pole enam jooga.

Vaatame ajas tagasi mõnituhat aastat – selle erilise õpetuse ja praktika juurte juurde. Mõtiskleme 2000 aastat tagasi Patanjali poolt kirja pandud 8 astme üle inimese arengu teel. Kas tõesti pole inimene muutunud kuigivõrd sellest ajast peale, et iidsed tekstid ka tänapäeval oma sisu poolest niivõrd aktuaalsed on? Ja kuidas see kõik on ikkagi seotud füüsiliste joogaharjutustega, mida nii laialdaselt praktiseeritakse praegu lääne maailmas? Teeme väikese ülevaate erinevatest võimalustest joogamaailmas, koolkondadest ja stiilidest – ehk millest konkreetselt võiks alustada ikkagi?

———————–

kell 15-16.15

Praktiline ajurveeda igapäevaelus (loeng) – Kaja Keil

AJURVEEDA on sõna otseses mõttes elamise teadus ja võimalikult kaua noorena püsimise kunst. Kuigi enamasti seostatakse ajurveedat kas India, vürtsika toidu või millegi muu kauge ja võõrapärasega, kasutame seda oma igapäevaelus kõik, lihtsalt enesele teadvustamata. Olles osa universaalsest looduse toimimise süsteemist, baseerub ajurveeda viiel elemendil, mis mõjutavad ja lausa juhivad meie elu igal tasandil. Mulle meeldib nimetada ajurveedat täiuslikuks süsteemiks tema aastatuhandeid kestnud praktika tõttu, kus kõik katsed on läbi viidud otse looduse laboratooriumis ulatudes mitmete põlvkondade taha. Just seepärast peitub ka ajurveeda algoritm alati individuaalses, kus ei eksisteeri ühte super valemit kõigile, mistõttu ei kasutata ka selliseid mõisteid nagu „kasulik“ või „tervislik“, vaid hoopis „sobilik“. See, mis on ühe jaoks nektar võib olla teise jaoks mürk ja vastupidi. Tõde on peidus looduse poolt igaühe jaoks loodud individuaalses valemis, mistõttu on ajurveeda ka enese (ära)tundmise ning enese heaolu eest vastutuse võtmise õpetus. Kui tervis on harmoonia vaimu, keha ja hinge vahel, siis harmoonia on omakorda seoste nägemise võime. Ajurveeda õpetabki neid seosed teadlikult nägema ja sama teadlikult igapäevaelus individuaalselt rakendama.

———————–

kell 17-18.15

Inimese holistiline käsitlus (loeng) – dr Riina Raudsik

Annotatsioon: Pikka aega on meditsiin käsitlenud inimest eraldi füüsilise ja vaimse olevusena. Kaasaegne meditsiin ravib organeid ja kudesid peamiselt immuunsüsteemi pärssivate ravimitega sümptomatoloogiliset, pidades põletikke enamasti pisikutest põhjustatuks ja pööramata tähelepanu keha, vaimu ja hinge ühtsusele.

Loengul käsitleme keha energeetilisi protsesse kooskõlas loodusega, sest inimest ei saa loodusest eraldada.

Räägime lahti ka mälu, alateadvuse ja intuitsiooni tähtsuse füüsilise keha kontekstis.

———————–

kell 19-20.15

Immuunsüsteemi toetamine toidu ja loodusraviga (loeng) – Liis Orav

Loeng tutvustab erinevaid keskkondlikke ja toitumuslikke mõjureid, mis keha põletikuvalmidust kergitavad ning terviseriske suurendavad. Ühtlasi saavad kuulajad lihtsaid soovitusi selle kohta, milliste toitude ja looduslike lisanditega on võimalik oma immuunsüsteemi turgutada Räägime, kuidas luua parim pinnas uute tervete rakkude tekkeks, keha puhastumiseks ning vaimu värskendamiseks.

Liis Orav on integratiivne terviseterapeut ja toitumisnõusataja. Ta on Toitumistarkus.ee blogi artiklite ja raamatu “Toida oma tervist” autor. Ta on lõpetanud Annely Sootsi Tervisekooli ja täiendanud end nii kodu- kui ka välismaal loodusravi, nutrigenoomika ja biomeditsiini vallas. Ta usub, et loodusliku toidu, informeeritud valikute, hea energia ning positiivse suhtumisega on võimalik mägesid liigutada.

——–

PÜHAPÄEV 23. juuli 2017

kell 9-10.30

Meditatsiooni töötuba – Daniel Strausser

Daniel viib sind sügavasse meditatiivsesse seisundisse kasutades klassikalise jooga meditatsioonitehnikaid, milliseid tänapäeval väga harva joogas õpetatakse. Töötuba on mõeldud kõigile neile, kes on huviatatud enese sügavamast vaimsest poolest. Kaasa matt!

—————–

kell 11-12.30

Südame hääl (töötuba) – peaesineja Sudha

Lihtsate tšakratele loitsmise harjutuste, juhitud meditatisooni ja intuitiivse südamest tuleva laulmisega kandume üksolemise ruumi, kus sügav sisemine rahu ja tervenemine aset leiab.

Koostoimiv grupp ühise eesmärgi ja keskendumisega võimendab meie kogemust ning aitab meist iga ühte tõusta kõrgemale vibratsioonitasemele. Heli on lihtne, kuid samas võimas vahend avamaks energiavoolu läbi keha.

Mingit eelnevat loitsimise kogemust vaja ei ole, kõigil on võimalik kaasa lüüa. Meie südamehääl saab kuuldavaks, laseme tal oma laulu laulda samal ajal loitsides vanu mantraid ja luues ühtset vibratsioonilist kooskõla.

Selles töötoas loome ruumi iseendale, et kuulata oma südant ja leida üles oma enda tõeline hääl.

Kaasa matt!

—————–

kell 13-14.15

Mehe vägi (loeng) – Jesper Parve

Olen palju uurinud mehe väge, meheks olemist ja meheks elamist. Nüüd üritan seda kõike ka reaalsesse ellu kohandada. Õpin ürgset mehelikkust segama tänapäevaste arusaamadega isaks ja kaaslaseks olemisest. See ongi ehk see tee, kus praegu olen ja mis mulle enim põnevust ja avastamisrõõmu pakub. Kuid kunagi ei tea, millal kõik tuttav tuleb jälle  natukeseks maha jätta, elukaaslane ning laps seljakotti panna ja jälle laia maailma rändama minna. Loengus tulebki juttu, milline on olnud minu tee ja mida olen sealt kaasavõtmiseks leidnud.

—————–

kell 15-17

Pranayama töötuba “Hingamise ime” – Piret Jõemägi

Inimene suudab olla söömata, joomata päevi, aga ilma hingamata vaid mõned minutid. Hingamine on meie keha funktsioonidest kõige tähtsam, kõik muu sõltub sellest: tervis ja eluea pikkus. Oleme harjunud, et hingamine lihtsalt on – et see toimib iseenesest. On aga suur vahe, kas me hingame teadlikult või mitteteadlikult. Teadlik hingamine suurendab elujõudu ja vastupanuvõimet haigustele; lohakas ja pinnapealne hingamine lühendab elu, alandab vitaalsust ja põhjustab haigusi. Kui õpime oma hingamist teadlikult jälgima ja kontrollima, alles siis saame olla oma elu peremehed.

Töötoas “Hingamise ime” räägime lühidalt teadliku hingamise olulisusest ja sellest, mida on võimalik enese juures muuta pelgalt hingamismustrit muutes. Õpime selgeks vahelduva ninahingamise (aju balanseerimine, meele puhastamine) ja tulehingamise (energiseerimine, keha puhastamine) – need on väga head tööriistad igapäevaelus enda aitamiseks. Lõpetuseks praktiseerime pikemat hingamisseeriat, mis balanseerib, tõstab energiataset ja teeb pea hästi selgeks.

Kaasa matt, tekk ja veepudel.

—————–