Joogatuba

Joogatuba asub Haapsalu algkoolis, Ehte tn 14.

Võta kaasa oma matt, tekk ja veepudel, soovi korral kirjutusvahend ja märkmik.

Töötubade eest palume sul kaasa võtta 3 eurot, kui sul on festivali päevapilet või kahe päeva pilet ning 15 eurot (pensionärid ja õpilased 10 eurot), kui sul ei ole festivali piletit. Pileteid saab ette osta alates 1. juunist Piletilevist või vabade kohtade olemasolul kohapeal.

LAUPÄEV 22. juuli 2017

Kell 13:00-14:15

MediYoga: Tugev immuunsus – Vaike Kermas

Et vältida kroonilisi külmetushaigusi, on oluline hea ainevahetus (puhastumine) ja tõhus seedimine. MediYoga immuunsusprogramm aitab tugevdada ja tasakaalustada oma immuunsüsteemi ning suurendada füüsilist jõudu.

See on väga füüsiline joogatund, aga loomulikult saavad kõik sellega hakkama, kuna juhendaja Vaike Kermas pakub alati välja alternatiivsed harjutused vastavalt osalejate võimetele.

Vaike on seda immuunsüsteemi programmi enda peal katsetanud 40 päeva (nagu ka muude programmide puhul, mida ta klientidele ette näitab) ning pole enam kordagi “külmetushaiguste” all kannatanud, mida paar korda aastas tavaliselt ikka ette tuli. Ometi töötab ta haiglas, kus on liikvel viirusi ja bakteried.

————————————

Kell 15:00-16:45

Mees ja tasakaal – ultrasportlane ja ajakirjanik Rivo Sarapik jt

Mis on mehelikkus, miks levinud arusaam ning ootus (mees on alati tugev, kunagi abi ei küsi ja saab alati ise hakkama) maskuliinsusest on kahjulik ning kuidas rohkem tasakaalu oma ellu tuua?

Häälestuseks toimub ühie teejoomine vaikuses.

—————————————

 

17:00-18:15

MediYoga: selja-, kaela-, vererõhu- ja südameprobleemidega – Vaike Kermas

Üha enam inimesi elab tänapäeval kõrge vererõhu, südamepuudulikkuse ja südameinfarkti riskiga. Peaaegu kõik me oleme kogenud seljavalu mingil hetkel elus. Paljud uuringud Karolinska Instituudis on tõestanud, et MediYoga on üks tõhusamaid vahendeid selja-, kaela-, vererõhu- ja südameprobleemide korral.

MediYoga alandab nii vererõhku kui ka stressihormoonide taset patsientidel, kellel on olnud südameatakk.

Uuringud MediYoga erinevat südameprobleeme (müokardi infarkt, kodade virvendusrütmia, südamepuudulikkus, kõrge vererõhk jne) on Rootsis alates 2007. aastast. Tänu nende uuringute headele tulemustele kasutatakse MediYogat alates 2010. aastast regulaarselt taastussravis eri liiki südameprobleemidega patsientidele haiglates ja tervisekeskustes üle Rootsi.

See MediYoga tundsobib nii inimestele, kellel on südame tervisega seotud probleeme, kõrge vererõhk, pinge ümber rindkere ja lülisamba rinnaosa, selja- ja kaelavalud, kui ka nendele, kellel ei ole eelmainitud probleeme – sellisel juhul mõjub joogatund organismi tugevadavalt ja haigusi ennetavalt.

Kõik harjutused tehakse individuaalsete võimete kohaselt. MediYoga instruktur kohandab nii et kõik saavad harjutusi kaasa teha. Harjutusi võib teha istudes toolil või joogamatil põrandal.

—————————————

19:00-20:30

Naerujooga – Kadi Toompere, Eve Arpo ja Vilmar Schiff

Kellele ei meeldiks naerda, pisarateni. Vanarahvaski ütleb, et naer on terviseks – ometigi tundub, et naerma hakkamiseks on meil täiskasvanutel vaja kõigepealt head nalja või humoorikat situatsiooni. Õnneks saab lapseliku mängulisusega seonduvat naermist arendada – suurepäraseks abiliseks on siin naerujooga.

Kakskümmend minutit naeru on piisav, et füsioloogilised protsessid kehas aktiveerida. Naer peab olema vali ja tulema sügavalt diafragmast, olema nn kõhunaer. Kuna naerujooga on harjutus, siis võib naeru pikendada nii kaua, kui soovitakse. Naerdes liigub energia lainetena ja viib osalejad kaasa. Naerujooga võib lõppeda naerumeditatsiooniga, mille käigus osalejad istuvad või lamavad maas ja lasevad loomulikul naerul ennast kaasa viia. Pärast naerusessiooni maandatakse energia juhendatud lõdvestusega, maandava tantsu või ümisemisega.

Joogafestivalil lõpetame naerusessiooni gongi- ja helikausside meditatsiooniga, mille viib läbi Vilmar Schiff. Pärast naermist on keha lõdvestunud ja vastuvõtlik ning harmooniliste helilainete mõju tugev.

Naeru kasulikud omadused:

 • Hea kardiotreening – leevendab stressi, kulutab kaloreid ja on südamele kasulik
 • Vähendab stressitaset ja tugevdab immuunsust
 • Parandab verevarustust
 • Viib ajule hapnikku – paraneb tööjõudlus ja ideederohkus
 • Puhkab meelt – põhjuseta naer on meeletu mõteteta seisund
 • Toob meisse elurõõmu, mis meis lapsena pulbitses
 • Annab enesekindlust, emotsionaalset tasakaalu
 • Treenib näolihaseid ja parandab verevarustust – nooruslikum välimus
 • Valuvaigistav, tekitab heaoluhormoone
 • Sügav hingamine muudab vere aluselisemaks
 • Naermine ühendab
 • Annab positiivse ellusuhtumise
 • Parandab enesetunnet, energiataset

—————————————

00:00-07:00

Jagaspace Gongiöö (PILETID PILETILEVIST – passiga 10 eurot, muidu 20 eurot, VIP piletiga on osalemine hinna sees)

Matt, padi, tekk ja jook kaasa!

GONG – maailma üks vanimatest instrumentidest aitab oma müstilise ja ülemhelide rikka kõlaga saavutada sügavat lõdvestumise seisundit. Hommikumaa filosoofia järgi aitavad GONGI orgaanilised helid vabaneda hirmudest ja teistest negatiivsetest emotsioonidest. GONGI helid tasakaalustavad organismi viies aju deeta lainetele. See aitab kaasa loovuse suurendamisele ja mitmekordistab immuunsussüsteemi aktiivsust.

Tule osa saama sügavast lõõgastusest. Võta kaasa joogivett või teed, mugavad riided, milles magada ning midagi mõnusat ja pehmet külje alla ja peale võtmiseks.
Koguneme natuke varem, et jõuaks omale ase valmis sättida.

GongiÖÖ kestab kuni hommikuni.

—————————————

PÜHAPÄEV, 23. juuli 2017

kell 9-10:15

Vinyasa jooga – Alexi Kazubski

Vinyasa jooga on dünaamiline joogastiil, kus hingamine ja liikumine on omavahel sünkroniseeritud. Selle joogastiili juured on seotud Ashtanga jooga süsteemiga,  aga seeriate ülesehitus varieerub ning on erinev traditsioonilise Ashtanga seeriatest. Läbi pidevalt muutuvate seeriate koged muutuste kasulikkust ja vajalikkust ning õpid neid armastama. Sagedased Vinyasad hoiavad energiataseme kõrgel ja aitavad luua kergemat ning tugevamat keha ja puhtamat meelt.

—————————————

kell 11-13:30

Massaaž kui meditatsioon. Kogemuslik pealelõuna ajurveeda massaažiga – Mirjam Hakkaja, kestus 2,5h

Pühapäeva lõunal on võimalus teha ja saada mõnusat ajurveeda õlimassaaži ja keskenduda aegluse, kohalolu ja armastuse energiale. Töötoas keskendume eelkõige oma tajude kogemisele, ülistades rahuliku puudutusega inimkeha jumalikkust ning meditatiivsele seisundile, mis tekib sooja õli lõdvestaval toimel. Looja kõige imelisem kunstiteos – inimkeha – on altariks ja õrn massaaž on omamoodi rituaal või jumalateenistus. Soe õlimassaaž on justkui Universaalse Armastuse ülekanne ja massaaži tegija on selles protsessis vaid vahendajaks nagu tühi pilliroog. Massaažitehnika on lihtne ja võimaldab massaažitegijal ja -saajal vajuda meditatiivsesse seisundisse. Aeglane puudutus õliga sulatab piire ja võimaldab kogeda ühtsuse- ja õndustunnet, hetke lihtsust ja kohalolu selgust. Massaažil on sügav mõju ja kindlad traapilised põhimõtted, kuid tehnika õpetamine ei ole selles töötoas omaette eesmärk.
Töötoas osalemiseks ei ole eelnev jooga, meditatsiooni või massaažikogemus vajalik. Tulla võib paarilisega või üksi. Massaaži teeme paarides ja üksi tulijatele leiame partneri massaažiks kohapeal.
Võta kaasa joogamatt ja paar käterätti või lina, millest ei ole kahju, kui need veidi õliseks saavad. Massaaži tehes kasutame orgaanilist seesamiõli. Massaaži võib teha lungis või päevitusriietes.

—————————————