Pealava (Taevalava)

yf2012_5Pealava ehk taevalava asub Haapsalu linnusehoovis vabas õhus. Programmis on jooga, muusika, liikuvad ühismeditatsioonid ja tants.
Joogapraktikast võivad osa võtta kõikide tasemete joogahuvilised. Arvestada võid, et joogastiilid on väga erinevad ning ainult osa neist on sellised, mida sa ette kujutad – staatilised ja rahulikud. Mõned stiilid panevad päris higistama. Mis sulle kõige paremini sobib, selgub kõige paremini asjade käigus. Festival ongi selleks, et saaksid proovida erinevaid stiile ja kui oled oma juba leidnud, ei tee halba katsetada vahelduseks midagi muud. Joogamaailm on nii mitmekesine!

Võta kaasa matt, tekk/pleed ja veepudel, päikese korral kata oma pea ja määri end sisse päikesekaitsekreemiga. Jälgi, et sa jooksid piisavalt vett ning leiaksid aega söögi- ja puhkepausideks. Parim on, kui kombineerid loenguid, töötube, füüsilist joogapraktikat ning puhkust ja söömist.

Vihma korral kolib pealava Spordihoone suurde võimlasse, nn Vihmasaali – Wiedemanni tn 15!

KÕIK PROGRAMMIPUNKTID SOBIVAD KA ALGAJATELE! FÜÜSILISE JOOGA NÄIDISTUNNID TOIMUVAD TAEVALAVAL

———————————————— 

 

Laupäev 22. juuli 2017

12:00-12.45 Avamine peaesineja muusik Sudhaga

—————

13:00-14.15

Traditsiooniline hatha jooga – Daniel Strausser

Daniel kasutab jooga asendeid (asana), hingamis- (pranayama) ja keskendumistehnikaid (dharana), et avada keha ja meel festivali vaimsusele. Tegemist on lihtsa aga võimsa tunniga, millest võivad kõik osa võtta.

——————

15:00-16:15  

Tantsujooga – Liina Ravneet Elvik

Shakti tants ehk tantsujooga on imeline kombinatsioon venitustest ning tantsulisest liikumisest, mis äratab ja tugevdab sisemist väge, mõjub olenevalt vajadusest kas lõõgastavalt või energetiseerivalt, kuid toob sind alati keskmesse, oma tõelist olemust selgemalt tunnetama. Ta ühendab endas mitmete iidsete tarkuste ja traditsioonide jõudu, nagu näiteks jooga, teadmised keha toimimisest ja energiakanalitest, eri riikide tantsude tervendavast väest jne. See on nagu kaunis kingikarp, mis on just sinu jaoks kokku pandud, et aidata sul muutuda paremaks iseendaks, avada oma täispotensiaali.

Tantsujooga tund koosneb erinevatest osadest. Peale sissehäälestumist valmistame oma keha ette soojendavate venitusharjutustega, millelt liigume edasi harjutustele, mida teeme koos püsti seistes, et pingeid vabastada ning energiat tõsta. Sellele järgneb vaba tants, millest tõelise elamuse saad, kui keskendud ainult sellele, mida su keha soovib teha ja kogeda, proovides unustada, nii palju kui võimalik, kogu väline maailm.

Edasi läheme lõõgastava puhkusega, mis annab võimaluse sügavalt tunnetada, mida su keha ning meel on tunni jooksul läbi teinud, mis on muutunud. Järgneb vanu mustreid ja piiranguid vabastav tantsuline meditatsioon ning siis ongi käes aeg pehmelt välja häälestumiseks.

——————–

17:00-18:15 

YOGAFUNC Live + Jagaspace

YOGAFUNC Live koos Jagaspace’ga on elava muusikaga dünaamiline joogatund, mis on loodud kolme loomingulise inimese koostööl. Joogaprogrammi on välja töötanud Jocke Salokorpi ja spetsiaalselt sellele tunnile on loonud muusika Jagaspace.

Selles erilises tunnis saad Sina olla osa sellest loomingulisest protsessist, kus muusika saab osa joogast ning joogaharjutused on osa muusikast.

See ei ole tavaline joogatund, see ei ole kontsert, see on ainulaadne kogemus.

————-

19:00-20.15

Vabadus vinyasa joogas, elava harfimuusika saatel – Piret Laasik ja Triin Hio

Füüsiline joogatund kui tants ja liikuv meditsioon. Liikudes voolavalt ühest poosist teise ja tuues tasakaalustavat vee-energiat nii kehasse kui meeltesse. Astume sammu tagasi ja laseme muusikalainetel ennast kanda, märkame kuidas omavahel seotud liikumine poosist poosi paneb meid unustama kõike ümbritsevat ning keskenduma iseendale, leidma iseennast ning avama oma keha sügavates venitustes.

Vee-element sümboliseerib ühinemist, voolavust ja sujuvat liikumist, tuues tasakaalu ning maandust tule-energiale, samal ajal avades meie meeled loomingulisusele ja andes jõudu suhestuda ümbritseva kaosega leplikult. Joogatund aitab meil maandada oma keha, samas jättes meeled avatuks kõigiele uuele. Samuti toob see joogatund meis välja lapselikku lustlikkust ja mängulisust.

21:00-22:30 Kontsert peaesineja Sudha

22:30-00:00 Etnoteka alkovaba tantsujämm Arne Lauri

Arne Lauri mängib laup 22 juulil 22.30 Haapsalu linnusehoovis kuni südaööni etnoteka rütme: erinevate vanade traditsioonide muusikat tänapäeva tantsumuusika võtmes ja laulab vabas vormis loitse, mantraid ja palveid juurde. Meie tantsime meeletult ja metsikult ja alkovabalt!


Pühpäev 23. juuli 2017

5:45-8:30

Päikesetõusujooga Kundalini jooga Sadhana

Kõige imelisem asi, mida Sa saad teha hommikul vara pole mitte magamine, vaid Sadhana – kundalini jooga hommikupraktika, mis täidab sind energiaga ning puhastab su meelt ja alateadvust. Tegelikkuses näeb see välja nii, sa tõused varahommikusel ajal, kümbled külmas vees, teed füüsilisi harjutusi ja seejärel mediteerid lauldes kaunite meloodiatega mantraid. Mõne aja möödudes sa märkad, et sul on rohkem energiat ning oled tasakaalukam ja seda vaatamata sellele, et tõusid vara.

Ööpäevas on kaks erilist aega, millal saad puhastada oma meelt (mõtteid): hommikul kella 04.00-08.00 vahel ja õhtul 16.00-20.00 vahel. Just sel ajal on päikese ja Maa vaheline asend ja suhe selline, et mõjub sinu meelele puhastavalt ja kehale energiseerivalt.

Sadhana on Kundalini jooga praktika osa. Enne füüsilisi harjutusi kell 5.45 alustatakse püha teksti Japji ehk hingelaulu lugemist. Võid liituda kell 5.45 või kell 6.00 või nende vahepeal.

Juhendaja on Kadi Toompere, Live muusikat teevad mantrate laulmise juurde Kadri Rinaldo ja kundalini jooga muusikud! : )

—————–

9:00-10:15 Partnerjooga – Anna Wan & Jürgen Hergenöder

Partnerjooga on kaaslase toetusega variant klassikalisest hatha jooga aasanate praktiseerimisest. Sellesse joogatundi võid tulla üksi või kaaslasega – see pehme ja lihtne hommikujooga sobib iga taseme joogahuvilistele.

Partnerjooga kasutab interaktiivset lähenemist, mis on disainitud julgustama osalejaid praktiseerima klassikalisi joogapoose nii, et kaaslane toetab või täiendab. Kaaslase abi võimaldab pehmet ja õrna, kuid siiski sügavamat venitust, annab stabiilsust ja vastupidavust poosides ning arendab usaldust, empaatiat ja ühendust puudutuse teadvustamise kaudu. Sellise füüsilise koostöö ja ühenduse abil õpime paremini suhtlema ja taasühenduma iseenda ja maailmaga meie ümber sügavamal tasandil.

—————–

11:00-13:00

Akrojooga – Liivi Hiienurm, Meelis Multanen ja Kristin Hansen

Akrojooga on dünaamiline ja mänguline praktika, mis seob akrobaatika ja jooga. Läbi erinevate paarisharjutuste, mängude, jooga, loovate ülesannete õpime tundma ja usaldama nii ennast kui ka teisi. Luues turvalise keskkonna mängimiseks, avastamiseks ja õppimiseks, hakkame aduma seda milleks meie kehad koos töötades võimelised on. Akrojooga sobib kõikidele vanustele ja kehatüüpidele. Eelnev kogemus pole vajalik.

—————–

13:00-14:15 

Yogafunc live muusikaga Jagaspace ja Jocke Salokorpi

YOGAFUNC Live koos Jagaspace’ga on elava muusikaga dünaamiline joogatund, mis on loodud kolme loomingulise inimese koostööl. Joogaprogrammi on välja töötanud Jocke Salokorpi ja spetsiaalselt sellele tunnile on loonud muusika Jagaspace.

Selles erilises tunnis saad Sina olla osa sellest loomingulisest protsessist, kus muusika saab osa joogast ning joogaharjutused on osa muusikast.

See ei ole tavaline joogatund, see ei ole kontsert, see on ainulaadne kogemus.

—————-

15:00-16:15

Harmoniseeriv hatha jooga – Daniel Strausser

See on festivali viimane joogatund, mis saab olema õrn ja harmoniseeriv. Tund algab joogaasenditega ning lõpeb lühikese meditatsiooniga, mille tulemuseks on sisemine rahu ja inspiratsioon. Tegemist on kergesti järgitava tunniga, mis on samas sügavat rahuldust pakkuv.

—————

16:15-17:00 Joogafestivali lõpetamine: Tom Valsberg, Jane Kruus ja sõbrad