Joogafestivalil osalejate emotsioonid

yf2014_foto16Liisa, 22

Esimest korda joogafestivalil. Emotsioon on väga positiivne. Inimesed on siin sõbralikud, hästi kokkuhoidev ja positiivne tundub kõik hetkel. Jooga on Eestimaal veel uus, kuid soovitan kõigil seda proovida, sest see on teistmoodi. Tegu ei ole tavalise spordiga, kus paned lihtsalt trenniriided selga ja lähed jõusaali. Joogas on palju selliseid elemente, mida on vaja jälgida, näiteks hingamine ja kuidas sa oma keha hoiad. Jooga on midagi rohkemat kui lihtsalt kuiv kangitõstmine või fitness. Joogas tegutsevad keha ja hing koos.

Indrek, 25
Mul on välismaalt eelnev joogakogemus ja mu tüdruk kutsus kaasa. See on selline tore rahulik üritus, hoopis teistsugune kui kõrval Airport Jam. Enamus noori on seal, aga mina eelistaks pigem siia tulekut. Joogastiile on nii mitmeid, et tegelikult ei ole see absoluutselt pehme, mõningane võib tunduda aeglane, nt venitamised, aga mõni joogastiil on ikka täiesti teistsugune. Näiteks akrojooga, mida me täna proovisime on füüsiliselt pingutav ja nõuab tasakaaluoskusi. Hästi huvitav. Soovitan kõigil noortel meestel joogat proovida, peale seda saate otsustada, kas meeldib või mitte. Võib-olla midagi meeldib.

Tiina, 22
Esimest aastat. Väga positiivne mulje. Akrojoogat tegime päris pikalt. See oli väga vahva – mänguline ja väljakutsuv. Ise olen hästi põgusalt joogaga tegelenud, tulin siia uudistama. Nüüd läheme väelaulude töötuppa ja hiljem soovime tantsida. Hommikul proovime alustada 5:45 koos hommikuse sadhanaga. Kui me juba siin oleme, siis püüame võtta kõik, mis võtta annab. Kui sulle vähegi tundub, et jooga võiks olla selline asi, mis meeldib, siis tasub tulla proovima.

Helle, 48
Festivalil olen teist aastat. Emotsioonid on väga positiivsed. Kõik on super – koht, ümbrus, atmosfäär, inimesed sobivad hästi kokku. Võtsin osa kundalini joogast ja akrojoogast, soovisin minna gongide töötuppa, kuid ei jõudnud kahjuks. Kindlasti soovitan kõigil huvilistel tulla festivalile järgmine kord. Siin on väga ilus, seda tasub ise kogeda.

Taavi, 30

Festivalil teist aastat. Oleme terve perega, koos on väga hea siin olla. Meil on beebi ja (vana)ema kaasas, kui soovime, saame kaasaga koos tundides käia. Perega saab igal pool käia, kui üks pool soovib, siis saab koos tulla. Tõenäoliselt ma poleks üksi tulnud, kuna ma ise joogaga ei tegele. Ma näen, et jooga on väga kasulik ja arendav, aga isiklikku tõmmet ma jooga suhtes ei tunne. Soovitan kõigil eestlastel proovida uusi asju, näiteks joogat. Ei pea tegema kogu aeg ainult seda, mida oled varem teinud. Siin on õhkkond väga positiivne, alkoholi ei ole.

Anita, varsti 10, Artur, 5
Esimest aastat oleme festivalil, tulime koos ema ja isaga. Väga, väga, väga hästi meeldib siin! Me joonistasime ja kleepisime joogapuu, tegime lastetelgis joogat, mängisime. Igaüks sai auhinna. Näomaalinguid saab ka teha. Lapsed, tulge järgmine aasta ka siia!

Anne, 54

Olen kõik aastad festivalil käinud. Teen regulaarselt joogat, jõudsin treeninguni kümme aastat tagasi seljahädade tõttu. Sain abi tervisemurele ja avastasin, et jooga on midagi hoopis enamat kui vaid füüsilised harjutused. Avastasin jooga vaimse poole ning see on kaasa toonud imelisi muutusi. Enesekindlust on juurde tulnud, õnnist enda keskmes olemist. Olen väga tänulik oma seljahädale, et joogani jõudsin. Tänahommikune sadhana oli suurepärane kogemus, tunne oli justkui viibiksime pühakojas.

Arvi, 27

Esimest aastat oleme siin koos sõbraga ja kaasadega. Naised tundsid huvi ja mõtlesime, et tuleme kaasa. Päevapileteid me ei võtnud, kuid käisime näiteks tantrapraktikal eile õhtul. Saal oli natuke liiga palav, kuid tantrat  soovime naisega kodus kindlasti uuesti teha. Käisime tantsimas ka. Joogat olen mujal proovinud, siin ei teinud kaasa. Sportlik pool joogast meeldib mulle. Soovitan kõigil meestel jooga kindlasti ära proovida, midagi halba selles ei ole. Üks päev jätke tavaline jõusaalitrenn ära ja tehke selle asemel joogat ning saate aru, et see on ka päris raske.

Siim, 26

Mina olen rahul tantraüritusega, meeldis. Minu jaoks on kokkupuude joogaga esmakordne ja see on väga positiivne. Soovitan kindlasti meestel joogafestivalile tulla, sest isegi kui pole usku joogasse, siis saab olla koos oma lähedasega, teda toetada ning sellevõrra suhet paremaks muuta. Inimesed siin on lahedad, kõik on väga sõbralikud ja toredad. Meie tuleme järgmisel aastal kindlasti uuesti.

Angela, 32
Olen siin teist aastat ja varem joogaga tegelenud. Mulle meeldib, et festivalil pakutakse erinevaid praktikaid – füüsilised harjutused ja vaimse ruumi hoidmine on hästi tasakaalus. Tantsuõhtu oli fantastiline. Energia siin on väga puhas ja tervendav. Kui soovid end tervendada või tulla tagasi oma südamesse, siis on joogafestival just õige koht sinu jaoks.

Andrus, 39 
Olen teist aastat ja jõudsin festivalile abikaasa kaudu. Teen iga päev 5 tiibetlase harjutusi. Vabanesin seljavalust ja painduvus on kindlasti paranenud. Talvel suusatan ja teen tervisesporti. Festival on tõeline puhkus, seda õhkkonda on vaja endal kogeda. Argimuredele ega tööle ei mõtle üldse. Minu meelest on siin ka täitsa palju mehi. Eelmisel aastal mõtlesin ka, et võib-olla ma ei saa hakkama, kui pole varem töötubades käinud. Siin ei ole vaja üldse häbeneda, kui kõik ei tule täpselt nii välja nagu õpetajal, sest algajaid on päris palju. See koht on väga positiivne ja siin saab jooga osas õige tunde kätte, mis motiveerib edasi tegelema.

Ram Singh, üks festivali peaesinejatest

Festival on fantastiline ja ilm on seda hästi toetanud. Selles kohas, linnusehoovis, on mingi positiivne omapära. Kui ma täna hommikul juhendasin praktikat, siis mõtlesin meestele, kes kindluse ehitasid. Kui nad vaid oleksid teadnud, et paarsada aastat hiljem toimub siin joogafestival! Minu meelest on see väga positiivne, et kasutame just säärast paika spirituaalsete praktikate läbiviimiseks, sest ka lossi ehitajate eesmärk oli vaimne virgumine. Soovin inimestele öelda, et me kõik otsime püha paika siin maailmas, kuid selle asemel et keskenduda välisele, vaadake hoopis enda sisse. Väljaspool meid on loodus, majad, teised inimesed aga tõeline pühadus ja jumalikkus on meie endi südameis.