Joogafestivalil jagab õpetusi endine Silicon Valley insener

Rudra photo 3Kolmas rahvusvaheline Joogafestival “Heli ja vaikus” toob juulikuu viimasel nädalavahetusel Haapsallu head väega inimesed. Peaesinejaks on tänavu india juurtega USAs elav Rudra Shivananda, kes töötas enne joogale pühendumist 28 aastat Silicon Valley tehnoloogia-professionaalina. Kahe lapse isa Rudra on hariduselt elektroonikainsener ja ärijuht ning tal on doktorikraad õigusteaduses.

Festivali perenaise Merit Raju sõnul sünnivad festivali programm ja ideed esinejate osas pigem intuitiivselt. „Soovisime indipärast peaesinejat, vanemat, kogenumat õpetajat. Kuna Rudra on varem Lilleorus käinud ja rahvusvaheliselt väga kõrgelt hinnatud õpetaja, siis Lilleoruga koostöös me ta Eestisse kutsusimegi,“ ütles Raju.

Rudra Shivananda on meister Krija, Hatha, Mantra ja Kundalini joogas. Tema õpetuse tuumaks on teadmine, et ainus tee püsivalt õnneliku eluni on tuua oma ellu pidev teadvelolek.

Kokku on Joogafestivali kavas ligi 50 sündmust mitmes paigas üle Haapsalu, 14 joogastiili, ohtralt loenguid ja töötubasid, ühismeditatsioone, tantsu, muusikat ning väljakutseks 108 päikesetervitust.

Joogafestival „Heli ja vaikus“ toimub Haapsalu linnusehoovis 26.-27. juulil. Parimad õpetajad Eestist ja välismaalt, väemuusika kontserdid, tervisekaupade bazaar, maitsev toit ja lasteprogramm. Loe lisa www.joogafestival.ee.

Isegi kui oled joogast ainult mõelnud…