Joogafestival 2013 toimub Haapsalus 20. ja 21. juulil!

Kevad juba käes, läheneb tasapisi ka sellesuvine Joogafestival, mis peetakse taas Haapsalus, 20.-21.juulil.

Joogafestival nimetati pärast esimest kordaläinud aastat Lääne-Eesti turismiteoks 2012 ning Haapsalu märgiürituseks nagu näiteks Valge Daami etendus. Vaata eelmise Joogafestivali klippi

yf2012_5Esimene Joogafestival oli sissejuhatav, selleaastase Joogafestivali teema on Mees ja Naine. Tundub, et praegusel kõikide võimaluste ajastul on oma tegeliku olemuse juurde tagasi tulemine, mehelikuks meheks ja naiselikuks naiseks olemine praegu eriti õhus. Energiline ja tagasihoidlik. Aktiivne ja salapärane. Sirgjooneline ja müstiline. Yin ja Yang. Kuum ja külm. Nagu meie kaks peaesinejat: siiani 22 joogafestivalil esinenud USAst pärit karismaatiline ja särav David Lurey, kes tegeleb mitme atraktiivse joogastiiliga ning esineb ka laupäevaõhtusel kontserdil. Teine peaesineja on meditatiivne ja sügav Jivan Mukta – Tšiili mees Soomest, samuti oodatud esineja Euroopa joogasündmustel.

David LureyJoogafestivalil on ühendatud mitmed joogastiilid ning parimad õpetajad nii Eestist kui ka välisriikidest. Kokku on hetkeseisuga kavas 50 sündmust (eelmisel aastal oli 27). Oleme kutsunud 46 esinejat, kellest 9 on välismaalased. 25 esinejat on joogaõpetajad, 14 muusikud ning 6 toidutöötubade läbiviijad. 18 esinejat on mehed ning 32 esinejat on võrreldes eelmise festivaliga uued. Tutvu programmiga siin: http://www.joogafestival.ee/programm/ajakava/

Festival ei piirdu jooga kui füüsilise treeninguga! Lisaks jooga töötubadele, vabaõhutundidele ja loengutele on programmis kontserdid, tervisliku elustiili kaupade ja teenuste laat ning toidutöötoad. Joogafestival on hinge pidu – see on suur ja südamlik sündmus, kus leiavad tegevust ja inspiratsiooni nii need, kes juba tegelevad joogaga nagu meie kui ka need, kes on siiani joogast ainult mõelnud.

yf2012_3Spetsiaalselt meestele on Joogafestivalil kolm töötuba ja naistele kaks. Eesti Joogafestivali jaoks lendab välismaalt spetsiaalselt kohale kuus õpetajat. Kutsusime tagasi ka eelmise aasta lemmikõpetajad Jocke Salokorpi ja Marika Blossfeldti ning muusikat teeb teiste hulgas tagasiside andnute lemmik Tom Valsberg.

Oma mehelikkuse ja naiselikkusega aitab sel festivalil kontakti saada 13 erinevat joogastiili. Eriline on voolav ja vaba tantsujooga kolmes eri värvingus ja eri õpetajate juhendamisel. Ära saab proovida ühe viimasel ajal kõige kiiremini populaarsust kogunud Bikram ehk hot jooga Indiast pärit õpetaja käe all. Festivalil saab muuhulgas teada, mida tähendab roheline ehk ökojooga, kuidas toituda tootroidust, mis on valgustumine, kuidas kujundada endale isiklikud eetikapõhimõtted Patanjali suutrate põhjal jm.

RahutubaPõhiprogramm toimub Haapsalu piiskopilinnuse hoovis vabas õhus: joogatunnid, kontsert, väravatorni programm, toitlustamine ja bazaar. Lastele toimub piiskopilinnuse mänguväljakul oma programm. Vihma korral toimuvad Taevalava sündmused lähedal asuvas siseruumis, nn Vihmasaalis. Kultuurikeskuses toimuvad loengud ja töötoad, toitlustamine, bazaar ning Pilgrimi raamatututvustused. Lisandunud on toidutöötoad lisaks Lahe Köögile ka Toidutemplis, joogatunnid algajatele Lahe joogapesas ning gongikontsert Jaani kirikus. Tasuta saab osaleda Pilgrimi raamatututvustustel, väravatorni programmis ning jalutada tervisekaupade bazaaril.

Vastavalt esimesel Joogafestivalil osalenute tagasisidele teeme uuendusi toitlustuse osas, pakkudes soodsamat ja toitvamat joogapärast kehakinnitust. Samuti anname võimaluse osta töötubade piletid juba eelmüügist (1. maist Ticketpros). Joogafestivali sujuvaks õnnestumiseks on sel aastal nii siseruumides kui vabas õhus osalejate arvu ülempiir.

Kohtume Haapsalus 20.-21. juulil 2013!

MTÜ Joogafestival ja meie elurõõmus tiim

siin me oleme - joogafestivali tiim