Esinejad

Satyaa & Pari in Tln.SATYAA & PARI / Saksamaa

Šveitsist Genfist pärit Satyaa on õppinud klaverit, klassikalist ja moderntantsu ning visuaalseid kunste. 1989. aastal sõitis ta koos emaga Osho ashramisse Indias, Poonas. Pärast Osho lahkumist maisest kehast suundus Satyaa Papaji ashramisse Põhja-Indias Lucknow’s, kus kohtus Pariga, kellega nad sealsamas 1995. aastal abiellusid. Sellest ajast jagab paar maailmaga oma ühist armastust laulu ja laulmise vastu, esineb seminaridel ja viib läbi ritriite. Kreekas sündinud Pari asus oma sisehääle kutsel Indiasse elama juba varastes kahekümnendates, külastades paljusid ashrameid ja kohtudes väljapaitsvate pühameestega. Aastaid elas ta Osho ashramis nii Indias kui Oregonis USA-s. Praegu on Satyaa ja Pari kodu Münchenis Saksamaal, suved veedavad nad Korfu saarel Kreekas, kus juhatavad ka oma ritriidikeskust Alexis Zorbas. Neil on teismeeas tütar Mia.

www.satyaa-pari.com

Töötuba: Suhted: muutus ja võimalus. L kell 12.00

Kontsert: L kell 20.00

http://www.youtube.com/watch?v=bccc4_nskQo

 

 

Brenda McMorrowBRENDA MCMORROW / Kanada

Brenda McMorrow on Kanada päritolu kirtanilaulja, kellel on seljataga pikk teekond folkmuusikast džässi ja bluegrassini. Sügava teadmise, et tema teekond muusikas viib teda senikujuteldamatult laiadele ja hingepuudutavatele radadele, sai ta 2004. aastal joogatunnis oma esimeses sanskriti mantras osaledes. „See oli väga lihtne mantra, Om Namah Shivaya, ja tollal polnud mul õrna aimugi, mida see tähendas, teadsin vaid, et iga rakk mu kehas vibreeris ja ma tundsin kõikehõlmavat rõõmu,“ meenutab lauljanna. Pärast seda kogemust Indias reisides hakkas Brenda sobitama oma laule kokku iidsete sanskriti väelauludega ning sestpeale on ta kulgenud selle bhakti energia taevaliku laine harjal. Kui Brenda parajasti bhakti teel ei rända, elab ta Ontarios kaunis Guelphi linnas.

www.brendamcmorrow.com

Töötuba: Taevaliku naiselikkuse näod. P kell 12.00

Kontsert: P kell 16.00

https://www.youtube.com/watch?v=FAio6u8Gh0U

 

 

Alar TammingALAR TAMMING

Alar Tamming on kolm aastat õppinud Saksamaal holotroopse hingamise ja transpersonaalse hingamise juhendajaks ning täiendanud end transformatiivse hingamise kursustel Tais. Ta on psühholoogia teadusmagister ning transpersonaalsete meetoditega tegelevaid spetsialiste ühendava, transpersonaalse psühholoogia temaatikat käsitlevat raamatute sarja „Transpersonaalse psühholoogia varamu” välja andva ning selleteemalisi loenguid, ettekandeid ja seminare korraldava Eesti Transpersonaalse Assotsiatsiooni (ESTRA) asepresident.

Töötoad: Super Hingamise töötuba. L kell 17.15, P kell 13.15

 

 

 

 

 

AllarJõks
ALLAR JÕKS
Paragrahvidega töötan aastast 1991. Tartu Ülikooli lõpetamisele järgnes töö kohtunikuna Haapsalus maakohtus ja Tallinnas Ringkonnakohtus. Laste jagamised, moosivargused, vägistamised, tapmised, panga pankrotid ja vaidlused riigi ja üksikisiku vahel kujundasid 10 aasta jooksul kohustusliku osa mu päevast.
President Lennart Meri ettepanekul sai minust 2001 aastal seitsmeks aastaks õiguskantsler. Alates aastast 2008 olen eksootilistes riikides aidanud anda sisu ja mõõtme inimeste õigustele. Praegu advokaadibüroo SORAINEN  partner ja vandeadvokaat.
Tänu pojale olen kahekordne vanaisa.
Töötuba: Praktiku kogemus: Vaimu võimustamine joogaga. L kell 17.30-18.30

 

 

 

Anja RõbaltsenkoANNA RÕBALTSENKO

Nõukogudeajal oli jooga keelatud. Kui mu emal ei lubatud neerude turbekuloosi tõttu sünnitada, tegi just jooga ta täesti terveks ning ilmale tulin mina. Sellest algas mu joogateekond. Iseseisvalt hakkasin joogat õppima umbes 15 aastat tagasi USA-s, kuid alles siis, kui 10 aastat tagasi tuli mu ellu organisatsiooni Art of Living (AOL) rajaja Sri Sri Ravi Shankar sain teadmise, et füüsiline aspekt on vaid piisake jooga sügavates avarustes. 2005. aastal alustasin ajurveeda õppimist professionaalselt. Oma jooga- ja ajurveedaalaseid teadmisi olen käinud Indias täiendamas korduvalt, viibides seal kokku umbes kolm aastat. Hetkel olen Sri Sri Ayurveda juhataja Eestis, lisaks ka AOL-i rahvusvahelise sertifikaadiga „Õnne kursuse“ (baaskursus), Sri Sri Jooga ja laste ning noorte kursuste (NAP, ArtExcel, YES!, YES!+) õpetaja. Tegelen AOL-i raames erinevate heategevuslike projektidega (kursused vanglates, narkorehabilitatsioonikeskustes) ja olen AOL-i Eesti koordinaator.

www.artofliving.org

Töötoad: Art of Living: Elamise kunst „Õnne kursus”, koos Veronika Krassavinaga. L kell 14.00. Art of Living: Ajurveeda – võti jooga sügavuse saavutamiseks, koos Veronika Krassavinaga. P kell 14.00

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAATIS ZARINŠ / Läti

Umbes 14 aastat tagasi olid Atis Zarinšil pere ja hobid, edukas karjäär ja äri. Ta juhtis Läti üht suurimat firmat, 170 apteegist koosnevat ketti. Ent tööalane edu andis mehele vaid materiaalse rahulolu, puudusid aeg iseenda ja pere jaoks. Tõsise sisemise tööga jõudis Atis tõdemuseni, et karjääri kaudu ta end täiel määral teostada ei saa ning hakkas abikaasa Linda mõjutusel osalema oma praeguse õpetaja Shiva Vaakya Siddha Baba loengutel. Tänu joogale ja veedadele on ta saanud korda iseenda ja oma elu. Praegu jätkab Atis nelja veeda raamatu õpinguid ning peab loenguid õpitust: joogast ja radža joogast, veedaastroloogiast ja -numeroloogiast, hingamis- ja teadlikkuse muundamise tehnikatest, ajurveedast ja muust. Veedateadused on tal aidanud lahendada keerulisi olukordi nii iseenda kui nende tuhandete inimeste elus, keda ta viimased kümme aastat nõustanud ja õpetanud on.

www.shiva.lv

Töötuba: Heli, käteasendite ja hingamise tervendavad tehnikad joogas ja tantras. L kell 16.00

 

 

Eli SalzmanELI SALZMAN / USA/Saksamaa

Laulja ja laululooja, multiinstrumentalist ja produtsent Eli Salzman on välja andnud kaks albumit ning aktiivselt musitseerinud ja esinenud kontsertidel üle 15 aasta. Ta on mänginud ja tuuritanud kogu USA-s, samuti Kanadas, Inglismaal, Saksamaal, Hispaanias, Taanis, Kreekas ja Eestis. Viimased paar aastat on Eli oma talenti kasutanud ja katsetanud uuel moel. Oma häält, improvisatsiooni, heliteoste ümbermõtestamist, live looping-meetodit, klahvpille ja mitmeid muid näidisinstrumente kasutades loob ta muusikalist tausta joogatundides, teatri- ja tantsulavastustes ning kirtani kontsertidel.

www.elisalzman.com

Töötuba: Yin-yang jooga koos elava muusikaga, koos Liina Taelaga. L kell 18.00

 

 

Gerli ja Ereli JärvERELI JÄRV

„Jooga tõi mu ellu vajaliku rutiini, mis lõi tasakaalu mu kaootilises maailmas. Läbi selle ülimaitsva rutiini olen liikunud üha lähemale iseendale. Luban nautida elu, universumit, kõiki teisi ja ennast. Meie suhe on kasvanud joogamatilt välja igapäevaellu ja see teadlik kohalolu annab mulle võimaluse kogeda olevikku sellisena, nagu see on. Elades olevikus tean, mis on vajalik selles hetkes, et luua veelgi suuremat õnne- ja rahuolutunnet. Teades, et kõik väljakutsed loovad vabadust, võtan neid mänguliselt ja naudin ka siis, kui on raske. Jooga õpetas mind mõistma oma füüsilist keha. Õppides seda kuulama, austama ning armastama. See taasleitud tervik avab uusi sügavusi hingelisel rännakul ja pakub lõputult avastamisrõõme. Karistab kaitsvalt kui hooletult kohtlen ja lööb nurru, kui tegutsen kooskõlas ja armastuses.”

www.joogaruum.ee

Töötuba: Vinyasa jooga, koos Gerli Järvega. P kell 14.00 

 

GERLI JÄRV

„Minu joogateekond pole teab mis pikk, see on kulgenud oma loomilikku rada ja joogast on väga orgaaniliselt saanud mu elustiil, mis hõlmab nii hingamist, asana-praktikat, meditatsiooni, toitumist, lahtilaskmist, kohalolekut kui ka teadlikku tunnetega tegelemist. Ma tõepoolest naudin igat sammu sellel teekonnal, neid muutusi ja arengut, sügavusi ja kõrgusi, võimalusi ja takistusi, selgust ja segadust… sest nii, samm-sammult, saan ma realiseerida oma tõelist mina. Joogat teistele õpetades lähtun meie õpetaja Larry Schultzi printsiibist – teistega jagan vaid seda, mida ise armastan ja praktiseerin. Ja ma olen südamest tänulik kõigile nendele inimestele, kellega mul on olnud võimalus koos joogatada, sest nemad on minu õpetajad ja tänu neile mõistan üha selgemini oma taksitusi, arenen nii õpetaja kui inimesena.“

www.joogaruum.ee

Töötuba: Vinyasa jooga, koos Ereli Järvega. P kell 14.00

 

 

Helena LassHELENA LASS

Dr Helena Lass sai arstikutse Tartu Ülikoolist 2004. aastal, misjärel spetsialiseerus psühhiaatriale. Ajavahemikus 2004–2013 töötas ta arstina Tallinna Psühhiaatriahaiglas, Wismari haiglas ja Ida-Tallinna Keskhaiglas. Helena teine eriharidus on seotud teadlikkuse rakendamise õppega, millega ta alustas 2004. aastal Lilleoru keskuse koolitusjuhi Ingvar Villido juhendamisel. 2013 asutas Helena Unego OÜ, kus tegeleb kliinilise töö, intrapersonaalse hariduse ning üldist vaimset vormi tugevdavate teenuste pakkumisega. Teadmiste baasil, kuidas intrapersonaalsed oskused ja teadlikkus määravad inimeste elukvaliteeti ning produktiivsust, on ta pioneerina arendamas tugevustele rajatud proaktiivset vaimse tervise valdkonda.

www.helenalass.com, www.unego.ee

Töötuba: Jooga nidra kogemus. L kell 14.00

Loeng: Parem teadlikkus, suurem produktiivsus. L kell 18.00

 

 

Jocke SalokorpiJOCKE SALOKORPI

„Olen 39 ja lähen iga päevaga nooremaks. Olen sündinud Rootsis, elanud enamuse oma elust Soomes, viimased seitse aastat Eestis. Kui ma umbes 14 aastat tagasi esimest korda asthanga joogat tegin, olin sellest täiesti sillas. Tundsin end oma igas keharakus oivaliselt. Kerin edasi umbes kuue aasta võrra, mil kohtusin oma Õpetajaga. Kaks nädalat aktiivset praktiseerimist Lino Mielega joogalaaris Soomes… ja mu elu muutus. Hakkasin nägema eesmärki. Eestisse kolides rajasime Tallinnasse stuudio Body and Mind, mis muutus tasapisi joogakooliks. 2010 mais leidis aset kõige suurem sündmus nii mu professionaalses kui mu elus üldse – Lino Miele liitis meie klassikalise ashtanga jooga kooli koos koolidega Roomas, Milaanos ja Buenos Aireses Asthanga Jooga Uurimisinstituudiga! Hakkan harjuma mõttega, et olen joogaõpetaja, aga veelgi olulisem on see, et ma olen eluaegne joogaõpilane.“

www.ashtanga.ee

Loeng: Joogalik toitumine. L kell 15.30

Töötuba: Ashtanga jooga meestele. P kell 14.00

 

 

kaia karjatseKAIA KARJATSE

„Olen kasvanud koos tantsimise ja muusikaga, olen õpetanud teisi, armastan ise liikuda ja liigutada. Heli, keha, meele ja meid ümbritseva maailma suhe on mind huvitanud läbi kogu elu. Viis aastat tagasi liitusid sellesse üsna loomulikul viisil gongid ja kristallkausid ning mul on rõõm seda kõigi teiega jagada.“

Töötuba: 108 päikesetervitust koos gongiga, töötuba koos Natalie Sannaga. P kell 12.00

 

 

 

 

 

 

 

foto_Ravneet

LIINA RAVNEET ELVIK

„Joogapraktika ja filosoofia võlumaailma olen enda jaoks avanud juba viimased 17 aastat, aga kõige eredam südamepõksatus leidis aset just kohtumisel kundalini joogaga ja sealt edasi tantsujoogaga. Lisaks tantsujoogale olen lõpetanud rahvusvahelise Karam Kriya kundalini jooga õpetajate kooli ning täiendanud end teadliku raseduse joogaõpetajaks ja jooga-doulaks. 2013. aasta detsembris ilmus mul raamat “Kundalini jooga. Teekond imelisse võlumaailma”, mida armastusega sirvima oled oodatud. Kõige rohkem inspireerib mind Elu oma võrratutes värvides, keha kui imeline instrument, läbi mille hingele oodi mängida, ning naisenergia ürgne, energeetiline ja spirituaalne olemus. Tants on minu jaoks nauding, mäng ja vabadus voolata koos Eluga.“

www.urbanyogini.ee

Töötuba: Tantsujooga. L kell 18.00

 

 

liina urban (roberta)LIINA TAEL

Kutsun end joogamustlaseks. Reisin mööda maailma joogat õppides ja praktiseerides ning jagan oma kirge joogat õpetades. See seeme sai idanema pandud mu esimeses, tänaseks 15 aastat tagasi toimunud joogatunnis. 2007 võtsin hingamispuhkuse kavatsusega reisida aasta Indias ja Aasias. See aasta muutis mu elu, õigemini viisi, kuidas ma elusse suhtun. Kutse otsida ja kogeda viis mind Austraaliasse imelisse Byron Bay’sse, kus tegin läbi hatha jooga õpetaja koolituse. Ma õpetan vinyasa joogat, mis ühendab liikumise ja paigaloleku ning tugevuse ja pingutuse kaastunde ja alistumisega. Ka armastan ma joogasse (ja oma ellu) kutsuda osalema bhakti – joogatraditsiooni, kus kõike seda, mida me tunneme (emotsioonid, ihad ja igatsused) ei vaadata kui takistusi või midagi tegemisest eraldiolevat, vaid kui teekonda ennast ning lahutamatut osa jumalikkusega ühendumiseks.

www.liinayoga.com

Töötuba: Yin-yang jooga koos elava muusikaga. L kell 18.00

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERALINDA ZARINA / Läti

Linda Zarina on õppinud veedateadusi oma õpetaja Shiva Vaakya Siddha Baba juures alates 2000. aastast. Ta on saanud põhjaliku koolituse pea kõigis olemasolevates veedateadustes nagu veedanumeroloogia, -astroloogia, -arhitektuur ja -disain; peopesa-, näo- ja jalalugemise kunst; teadmised hingamisest ja oomenitest; tantra jooga; mudra jooga ning paljus muus veedakultuuri puudutavas. Ka õpib ja uurib Linda sanskriti keelt. Praegu töötab ta Shiva keskuses Riias, kus õpetab ajurveedalikku laste eest hoolitsemist, rinnaga toitmist, laste taimetoitlust. Ka pakub ta astroloogilist lugemist ja nõustamist naistele, kel on günekoloogilised probleemid või muud füüsilise ja vaimse tervisega seotud kaebused. Ülipopulaarsed on ka tema ajurveeda kokanduskursused. Linda on õpetanud lisaks radža, karma, rasa, laya, hatha ja kalari joogat.

www.shiva.lv

Töötuba: Naise tervis. P kell 12.00

 

 

Maaja-Zelmin copyMAAJA ZELMIN

Maaja Zelmin on jooga õpetamisega tegelenud aktiivselt üle 20 aasta. Ta on tänapäeva suure Dzogtśen meistri Chögyal Namkhai Norbu õpilane alates 1992. aastast. Just tänu meistrile ongi jantrajooga läänemaailmale avanenud. Jantrajooga on jooga liikumises, energia toimimises, harmoonia ja rütm, mis annavad võimaluse puhata oma meele omaoleku selguses. Maajast sai rahvusvaheliselt autoriseeritud esimese tasandi Tiibeti jantrajooga juhendaja 2005. aastal ja teise tasandi juhendaja 2010. aastal. Hetkel on ta ainus autoriseeritud Tiibeti jantrajooga õpetaja Eestis. Ta on juhendanud jantrajooga kursusi Norras, Rootsis, Soomes ja Lätis. Maaja on ka rahvusvaheliselt autoriseeritud klassikalise jooga juhendaja, mis baseerub põhiliselt Krisnamacarya jooga traditsioonile, kus prioriteediks on inimese individuaalsus, millest lähtuvad siis ka vastavad harjutused.

www.maajajooga.ee

www.jantrajooga.org

Töötuba: Tiibeti jantrajooga: iidne tarkus tänepäeva maailmas. L kell 14.00

 

 

Natalie SannaNATALIE SANNA

Natalie avastas jooga enda jaoks Lähis-Idas elades. Viimased seitse aastat on ta keskendunud jooga erinevate aspektide mõistmisele ja saadud kogemuste jagamisele. Joogat hakkas Natalie õpetama 2008. aastal. Huvi kasvades sündis 2011. aastal Bliss Yoga Studio, mis keskendus hatha joogale ja rasedate joogale. Bliss Yogas on olnud võimalik õppida ka yin joogat ja kundalini joogat. Natalie on andnud tunde Hispaanias, Inglismaal ja Indias. Tema esimene juhendaja lähtus joogide Swami Sivananda ja Swami Vishnuvedanda õpetustest. Hiljem jätkas naine joogaõpinguid Parmarth Niketanis, Rishikeshis, Indias. Pärast emade- ja lastejooga ning rasedatejooga õpetaja kursuste läbimist Londonis keskendus Natalie imikutele ja naistele ning sellele, kuidas aidata peredel joogateadmisi igapäevaellu rakendada.

www.blissyoga.ee
Bliss Yoga Studio

Töötuba: 108 päikesetervitust koos gongiga, töötuba koos Kaia Karjatsega. P kell 12.00

 

 

Rene BürklandRENE BÜRKLAND

Hiina meditsiini arst ja Tallinnas asuva Hiina meditsiini keskuse Tervise Alkeemia juht Rene Bürkland on nii lääne kui Hiina meditsiini haridusega. Ta on neli aastat õppinud Nanjingi ja Beijingi Hiina meditsiini ülikoolis akupunktuuri, taimravi, qigongi ja massaaži. Ka on ta lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna üldarstina ja Tallinna Ülikooli psühholoogina. Hiinas pikalt elanud ja töötanud tohter jõudis Eestisse tagasi 2009. aastal ning asus ravimise ja loengute pidamise kõrval rajama Hiina meditsiini keskust. Täna võtab ta seal vastu patsiente ja õpetab qigongi. Tervise Alkeemia pakub nõel- ja taimravile lisaks tuina ja Hiina jalatallamassaaži, moksat, kupu- ja Gua sha teraapiat ning erinevaid koolitusi ja tervisevõimlemise treeninguid.

www.tervisealkeemia.ee

Loeng: Hiina meditsiinis igapäevaselt kasutatavad taimed, mis aitavad tugevdada ja liikuma panna energiat. P kell 12.00

 

 

temeaTEMEA

„Olen sündinud ja kasvanud Eestis, kuid elu viis mind 1999. aastal USA-sse. Esimest korda proovisin joogat umbes 10 aastat tagasi, nüüdseks olen harrastanud mitmeid erinevaid joogastiile. Aastal 2007, treenides New Yorgi maratoniks, vigastasin puusa ja otsustasin vigastuse leevendamiseks minna joogatundi. See oli minu esimene vinyasa jooga kogemus ning see joogastiil on jäänud üheks mu armastatuimaks tänaseni. Joogast sai mu elustiil. Kuna soovisin oma pühendumust ka teistele jagada, läbisin USA-s vinyasa jooga õpetajate koolituse. Tänasel päeval kombineerin ühes töötoas aktiivset vinyasa joogat rahuliku yin joogaga. 2012. aastal avasime koos õega Tallinnas joogastuudio Infra Jooga. Aasta hiljem lõpetasid meie joogakooli juba esimesed vinyasa jooga õpetajad.“

www.infrajooga.ee

Töötuba: Yin jooga. L kell 16.00

 

 

Toomas Õunap 6 copyTOOMAS ÕUNAP

Toomas Õunap on krija hatha jooga õpetaja. Aastatel 1995–2002 õppis ta joogat Holger Oidjärve juures ning alates 2002. aastast juhendab joogatunde nii täiskasvanuile kui lastele kõikjal Eestis. Ta on saanud krija jooga I, II ja III astme pühitsused ning läbinud aastatel 2004–2006 krija hatha jooga õpetajate koolituse õpetajate Durga Ahlundi ja Marshall Govindan Satchitananda juhendamisel. 2011. aastal lõpetas ta joogateraapia koolituse. Toomas viib läbi kursuseid stressi põhjustatud lihaspingetest vabastamise tehnikate ja lõdvestumise õppimiseks, samuti akupunktuuri, enesemassaaži ja mälu parandamise seminare. 1997. aastast alates on ta osalenud Lilleoru keskuse koolitusjuhi Ingvar Villido loeng-kursustel. 1999–2002 õppis Toomas Neijingi koolis Hiina Traditsioonilist Meditsiini.

www.akupunktuur.eu

Töötuba: Lõdvestumise kunst. L kell 16.00

 

2014 VeronikaVERONIKA KRASSAVINA

“Oma tee” otsingutel olen õppinud viies ülikoolis, rakendanud oma teadmisi nii väikeses firmas kui ka suures kontsernis ning töötanud Tartu Ülikoolis õppejõuna. Olen jõudnud arvamusele, et ükski inimene ei saa juhtida teisi, kui ta ei oska juhtida iseennast. Selleks olen juba üle 15 aasta tegelenud jooga, hingamis- ja lõdvestamistehnikatega. Aastatega kogetud tarkus jõudis lõpuks peast mu südamesse ja leidis peegelduse mu elus siis, kui kohtusin oma vaimse õpetaja, organisatsiooni Art of Living (AOL) rajaja Sri Sri Ravi Shankariga. AOL-is olen läbinud üle 30 Veda-õpetusel, joogal, hingamistehnikatel, meditatsioonil, ajurveedal põhineva koolituse, tänu millele olen leidnud tasakaalu, jõu ja lõpmatu entusiasmi ning avastanud teadmiste lõpmatu allika. Hetkel olen AOL rahvusvahelise sertifikaadiga „Õnne kursuse“ (baaskursus), Sri Sri Jooga ja laste kursuste (NAP, ArtExcel) õpetaja. Tegelen AOL-i raames erinevate heategevuslike projektidega (kursused narkorehabilitatsioonikeskustes) ja olen AOL-i Eesti koordinaator.

www.artofliving.org

Töötoad: Art of Living: Elamise kunst „Õnne kursus”, koos Anna Rõbaltsenkoga L kell 14.00. Art Of Living: Ajurveeda – võti jooga sügavuse saavutamiseks, koos Anna Rõbaltsenkoga P kell 14.00