Tiibeti jooga

12. märtsil 2016 Kultuurikatlas

Tiibeti Ne Džang jooga saladused

13:00-14:15 LOENGUSAALIS

Tiibeti joogat, Ne Dzang, on Himaalaja iidses kultuuris kaustatud keha puhastamiseks, sisemiste kehaenergiate tasakaalustamiseks ning inimese üleüldiseks tervendamiseks.

Traditsiooniliselt on neid harjutusi hoitud saladuses ning õpetatud vaid vaimsete praktikate teel käijatele otse nende meistritelt, valmistamaks õpilast ette kõrgemateks jooga tasemeteks. Siiski on neid Kalachakra traditsiooni kuuluvaid harjutusi soovitanud ka Tiibeti arstid oma patsientidele kindlate organite ja organsüsteemide või energiatõkestuste ravimiseks kehas. Viimane on kõnekas tunnistus sellest, et see harjutuste süsteem on sobilik ka tavalisele inimesele, vaatamata tema kehalisest, tervislikust või sportlikust vormist. Vastupidi, neid harjutusi saab suures osas teha ka füüsilise puudega, ratastoolis või voodis ning ei vaja spetsiifilist keskkonda.

Ne Dzang jooga originaalteksti kohaselt kaotavad need harjutused sõlmed ja ummistused meie energiakanalites, rahustades ja ravides seeläbi haigusi nii inimese keha, kui meele tasandil.

Lisaks geneerivad need harjutused väge, mis kaitsevad harjutajat väliste mõjutuste ja provokatsioonide eest ning aitavad kaasa vaimse realisatsiooni saavutamisele.


IMG_4326Kaido Soobik

Kaido tegutseb igapäevaselt terapeudina Pärnus, Tiibeti Traditsioonilise Meditsiini Keskuses Men Ling ning oma samanimelises maakeskuses Jõõpres. Viimases korraldab ta lisaks igapäevatööle patsientidega koolitusi ja laagreid tutvustamaks tiibeti pärimusmeditsiini vaatevinklist võimalusi elada täisväärtuslikult ning olla terve nii keha kui meele tasandil.

Kaido on õppinud Tiibeti Traditsioonilise Meditsiini Akadeemias Hispaanias ja Prantsusmaal tiibetlasest õpetaja dr. Nida Chenagtsangi käe all. Samalt õpetajalt on ta saanud ka Ne dzang jooga väljaõppe ja instruktori loa.