Taimetoit

12. märtsil 2016 Kultuurikatlas

Taimetoit on põnev!

17:00-18:15 NAISTESAALIS

Taimetoit on maitsev ja tervislik ning jätab peale söömist mõnusa kerge tunde, seda on ju enamus meist kogenud. Peale taimset einet on lihtne sporti teha ja ka mõtted voolavad nagu iseenesest, keskenduda on kerge. Loengus annan praktilisi soovitusi ja nippe, kuidas panna ka mehi taimetoitu armastama, teha laste toidulaud vaheldusrikkamaks ning luua tähtpäevadel pidulik meeleolu liha ja kalata.

Kes on jooga ja meditatsioonidega kokku puutunud, oskavad kindlasti lisada, et taimetoitu eelistades on areng kiirem ning tulemused võimsamad. Kuigi see kõik on veenev, võib siiski tunduda, et taimse toidu osa suurendamine menüüs või lausa taimetoidule üleminek on keeruline. Kiire elutempo juures pole ju aega igale pereliikmele toitu valmistada, lähtuvalt tema harjumustest ja eelistustest. Tegelikult on kõik väga lihtne, samas aga põnev ja maitsev. Olen minagi oma pere ja sõprade peal palju ideid ja retsepte läbi katsetanud ning soovin teiega seda kogemust jagada.

Kadi ToompereKadi Toompere

Kadi Puransukh Toompere on kundalini jooga, tantsujooga ja naerujooga õpetaja. Kadi on kirglik taimetoitude valmistaja, kelle sulest on ilmunud elustiili- ja retseptiraamat „Jooga köögis I“. Sel aastal on oodata sellele põnevate uute ideede ja retseptidega järge. Ta korraldab ka taimetoidukoolitusi ning viib läbi seeriaüritusi erinevate teemadega läbi aasta (näiteks Rakvere joogastuudios NOM).

Kadi on majandusmagister, kes on suurema osa oma elust töötanud erialases valdkonnas, valmistades ette ulatuslikke reforme ning panustanud mõned aastad ka Eesti hea praktika tutvustamisele laiemalt, töötades mitmetes rahvusvahelistes organisatsioonides. Ühel hetkel aga tundis ta kutset avada joogamaailma uks ning peale seda on tema elu suures osas muutunud. Jooga oma mitmekesisuses ning rikas ja tervendav taimetoidumaailm on tema südame jäägitult endale võitnud.