Seksuaalsuse juured

Kus on naise seksuaalsuse juured?

12. märtsil 2016 Kultuurikatlas

13:00-14:15 NAISTESAALIS

Kuidas ja millal hakkab kujunema naise seksuaalsus? Millele tähelepanu pöörata väikese tüdruku arengus, et küpse naisena oleks tal hea kontakt oma seksuaalsusega ja et ta tunneks end turvaliselt paarisuhtes. Meie ise oleme küll juba välja arenenud, aga lapsevanematena on meil suur vastutus oma laste tulevase paarisuhte ees. Me ei saa mõjutada oma lapse otsest partnerivalikut, aga meie teha on lapse tulevase partnerivaliku kriteeriumid, see baas, mille pealt ta oma tulevased otsused teeb.

Katrin Saali SaulKatrin Saali Saul

Mul on pereterapeudi klassikaline ja holistilise terapeudi alternatiivne haridus. Magistrikraadi olen teinud aga hoopis inglise kirjanduses. Viimastel aastatel on mind hakanud paeluma kirjutamine teemadel, mida terapeudi- ja koolitajaametis sagedasti kohtan. Öeldakse, et inimene pidavat uurima ikka neid valdkondi, kus tal endal suurim arenguruum. Armastus lugemise ja lugude vastu ning kakskümmend aastat kogemust psühholoogilise hingeabi valdkonnas on mind innustanud vormima oma terapeuditöö ja elukogemus raamatuteks.

2015 aastal ilmus minu esimene, naise elutervet sisemaailma analüüsiv raamat „Naiseks olemise kunst. Avasta oma naiselik vägi läbi arhetüüpide maagilise maailma.“ 2016 ilmus minu pereterapeudi kogemust sisaldav raamat „Eluterve kärgpere käsiraamat“.

Ma olen 46aastane. Mulle on sündinud neli last – kaks poega ja kaks tütart. Pojad on tänaseks sirgunud suureks, üks tütar on alles pisike, kolmene, ning teine on juba aastaid taevas ingliks.