Pilates

12. märtsil 2016 Kultuurikatlas

15:00-16:15 JOOGASAALIS

Pilates on treeninguna terviklik harjutuste süsteem ja ideena mõte terviklikust tervislikust elust, mis sobib meile kõigile. Ometi võimaldab see populaarne treeningmeetod igaühele sobiva treeningu koostada ja individuaalselt treenides suurepäraste tulemusteni jõuda. Ka rühmas on tore võimelda, sest nii saab iga osaleja sooritusvastutuse enda peale võtta, oma treeningkogemust ometi paljudega jagades.

Tunnis teeme harjutusi matil lähtudes Pilatese treeningu 6 põhi-ideest: keskendumine, kesksus, kontroll, hingamine, täpsus ja sujuvus. Valin suurest hulgast harjutustest sellised, mis sobivad kõigile, kuid annan võimaluse süvendada neile, kes Pilatesega juba tuttavad.

Kaisa MarranKaisa Marran

Olen Pilatest harrastanud ja õpetanud 10 aastat, mis on minu arvates piisk ookeanis. Seda suurema innuga vaatan tulevikku, kus on palju õppimist, harjutamist, omandamist ja olemise nautimist. Elan iga päeva mõttega, et figureerin planeedil Maa veel vähemalt 50 aastat.

Õpetades Joseph Pilatese loodut tean, et saan endale ja oma õpilastele kohandada harjutusi, mis on juba läbi töötatud, vanade tarkuste toel rajatud ja uute avastustega pikitud. Terviklikus Pilatese süsteemis tehakse harjutusi nii oma keha raskust kasutades kui ka seadmetel.

Minu olulisimad Pilatese õpetajad Kelly McKinnon (51; www.corpusstudios.com) ja Lolita San Miguel (81; www.lolitapilates.com) on erinevate põlvkondade esindajatena suurepärased eeskujud Pilatese treeningu tulemuslikkusest. Sajad tuhanded harrastastajad üle maailma on tõestus sellest, et Pilates ei asenda midagi, see toetab sind kõiges, mida teed. Mina ise olen praegu 41-aastane, püüan oma stuudios anda igapäevase juhendamise ja uute õpetajate koolitamisega edasi seni saadud teadmisi ja kogutud oskusi, hoidmaks kõrgel Pilatese harrastamise ja õpetamise tastet Eestis. Olen asutanud oma stuudio, Kaisa Marran Pilates Studio www.kaisamarran.com