NIA tants

12. märtsil 2016 Kultuurikatlas

11:00-12:15 TANTSUSAALIS

Nia on hoogne keha ja meele liikumistehnika – treening naistele ja meestele, mis sisaldab tantsu, idamaade võitluskunste ja tervendavaid joogatehnikaid.

Nia on holistiline treeningprogramm, mis sisaldab tantsulisi, idamaade võitluskunstide ja keha ravivate tehnikate elemente. Ühest tehnikast teise liigutakse mõnusa vaheldusrikka muusika saatel. Sügav joogalik hingamine ja hääletehnikad teevad selle füüsiliselt intensiivse, aga kehasõbraliku treeningu tõhusaks, mõjudes nii kehale, meelele kui energeetikale. Nia tõstab energiat ja ergutab. Nia on lõdvestus, mitte pingutus.

Nia on lühend ingliskeelsest väljendist neuromuscular integrative action ehk „keha ja närvide koostööd toetav treening“. Loe Nia kohta pikemalt www.niaeesti.ee või www.nianow.com

sirli tanilooSirli Taniloo

Olen Sirli, Nia liikumistehnika õpetaja. Muusika, tants ja liikumine on mind alati paelunud. Kooliajal nautisin iluvõimlemist, sealt edasi tuli bailatino tantsutrenn, mis haaras mind aastateks oma soojade lõunamaiste rütmide embusse. Vaimne enesearendamine pani aga ühel hetkel elus otsima suuremat sisemist meelerahu. Leidsin selle krija hatha joogast, millest sai minu suur lemmik. Meelerahu oli nüüd olemas, aga hing tahtis ju tantsida ka! Nagu tellitult viis elu mind ühel päeval Nia treeningu ukse taha ja sisse astudes armusin sellesse hetkega! Olin leidnud „päris oma asja“, tervikliku keha ja meele treeningu, kus said imeliselt kokku kõik minu lemmikud: muusika, tants, jooga ja tervendavad liikumistehnikad. Hakkasin kontoritöötajast Nia treeneriks. Niat jagades tunnen, et olen tõeliselt mina ise ja see on imeline tunne!