Koputamine

12. märtsil 2016 Kultuurikatlas

Koputades negatiivsetest tunnetest priiks

11:00-12:15 LOENGUSAALIS

Ühe teooria kohaselt mõjutab iga sinu tunne nii sinu keha kui ka isiklikku reaalsust. Tunded on loomulik osa elust, kuid mitte alati ei ole nende mõju meile meeldiva toimega. Kõik allasurutud tunded (nii teadlikud kui mitteteadlikud) lõhuvad ja kahjustavad sind. Selles praktilises töötoas tegeleme mitme erineva negatiivse tunde vabastamisega – nt erinevad hirmud, ärritus ja stress.

Mõtteväljaravi (TFT, Thought Field Therapy) võtmeks on koputamine sõrmedega energiakanalitel asuvatele konkreetsetele kehapunktidele konkreetse algoritmi järgi.

Mõtteväljaravi looja, Ameerika psühhoterapeut Roger J. Callahan on ravinud oma patsiente selle iseäraliku meetodiga üle kahekümne aasta. Ravi põhineb arusaamal, et negatiivsed emotsioonid on mõttevälja energeetilisel kujul kinni jäänud kondenseerunud informatsioon, mis tekitab kannatusi, sest häirib keha sisemist energiavoolu ja põhjustab psüühilisi murranguid, õõnestades emotsionaalse heaolu tunnet. Tervenemise võtmeks on keha biovälja mõjutamine, koputades sõrmedega energiakanalitel asuvatele nõelravipunktidele.

KreetKreet Rosin

Kreet on vaimse enesearenguteemaliste raamatute autor, õpetaja, lektor, terapeut, vaimse enesearengu nõustaja. Kreet on Holistilise Teraapia Instituudi lõpetanud terapeut ja vaimsete praktikate õpetaja, kes aitab erinevate tehnikate (nt Mõtteväljaravi, Tulevikuteraapia ja Reiki) abil inimestel toime tulla erinevate õppetundidega, mida Elu pakub kas siis haiguse, keerulise situatsiooni või sassis suhte näol. Kreet usub, et kõikide väljakutset pakkuvate olukordade taga on ühe komponendina peidus mittepiisav armastus iseenda suhtes ning vajadus mingi õppetund ära õppida. Olles aastaid inimesi aidanud on ta jõudnud veendumuseni, et ei ole ühtegi ravimatut seisundit, on vaid mõned ravimatud inimesed, kes ei soovi terveneda või kes väldivad vastutuse võtmist oma isikliku reaalsuse eest.

Kreet on raamatute “Minu külluse raamat”, “Jõululised hetked” , “Teadliku arengu logiraamat”, “Piirangutest priiks” ja Väekaartide autor ning raamatute “Iga sinu tunne loob sind ennast”, „Teejuht tööks iseendaga“, „Meel, teadvus ja loomine“ ja „Vähi varjatud sõnumid“ kaasautor.