Eesti tantsu pidu

12. märtsil 2016 Kultuurikatlas

15:00-16:15 TANTSUSAALIS

Inimkonnal oli enne sõnade olemasolu olemas liigutused, sammud – tants. Tants on esimene suhtlusvorm. Tants on ka teraapia, emotsiooni väljendus. Inimese tantsukeel ja kehakeel on nii unikaalne nagu näpujälg. Mina tunnen kõik oma õpilased ära kehakeele järgi ükskõik kui kaugelt ma neid tantsimas näen! Ja tantsusammudes on juured! Meie eestlaslikes tantsusammudes on meie ellujäämise tarkus. Kes seda siis veel peaks tantsima kui mitte eestlased ise!?

Märt aguMärt Agu

Keskkooli lõpetas Märt matemaatika eriklassis aga ülikoolis hakkas õppima koreograafiat. Keskkooliaegne huvi matemaatika vastu on tema kärjääris olulist rolli mänginud, sest Märdi sõnul on tantsujooniste tegemine just puhas matemaatika.

Praegusel ajal on Eesti rahvatantsu ja tantsupidude traditsioon tugevalt seotud tema nimega. Märt Agu on läbi ajaloo kõige noorem tantsupeo üldjuht. 31 aastaselt juhtis ta 11ndat noorte tantsupidu, kus tema taktikepi all tantsis 8000 tantsijat.

Märt Agu on Tallinna Tantsuakadeemia looja ja kunstiline juht ning Märt Agu Tantsukooli looja ja kunstiline juht, Tallinna Tantsuakadeemia rahvatantsurühma Uppsar kunstiline juht ja Rahvatantsurühm „Kuljus 7“ kunstiline juht.