108 päikesetervitust gongiga

12. märtsil 2016 Kultuurikatlas

11:00-12:15 JOOGASAALIS

Päike on peamine energia ja valguseallikas maal. Tuhandeid aastaid on eri kultuurides pöördutud päikesekui jumala, kui spirituaalse ja materiaalse südame poole. Päikest on kummardatud kui eluloojat. Joogamaailmas on levinud traditsioon, et tähtpäevadel sooritatakse rituaal 108 päikesetervitusega. Number 108 on paljudes uskumustes püha ja maagiline number. Sooritades 108 päikesetervitust, viime me oma energia kõrgemale tasemele, puhastame ja tugevdame endid nii füüsiliselt kui mentaalselt ning oleme kõrgematele vibratsioonidele vastuvõtlikumad.

Natalie SannaNatalie Sanna

Natalie avastas jooga enda jaoks Lähis-Idas elades. Viimase seitsme aasta jooksul on ta keskendunud jooga erinevate aspektide mõistmisele, oskuste arendamisele ja saadud kogemuste jagamisele.

Tema esimene juhendaja lähtus jooga põhitõdede tutvustamisel Swami Sivananda ja Swami Vishnuvedanda õpetustest, inspireerides teda teemasse tõsisemalt süüvima. Hiljem jätkas ta  joogaõpinguid Parmarth Niketanis, Rishikeshis, Indias. Pärast emade- ja lastejooga ning rasedatejooga õpetaja kursuste läbimist Londonis keskendus ta rohkem imikutele ja naistele ning sellele, kuidas aidata peredel joogateadmisi igapäevaellu rakendada.

Joogat hakkas Natalie õpetama 2008. aastal ning 2011. aastal sündis Bliss Yoga Studio, mis keskendus hatha-joogale ja rasedate joogale. Bliss Yogas on huvilistel olnud võimalik õppida ka yin-joogat ja kundalini-joogat. Natalie on tunde andnud Hispaanias, Inglismaal, Eestis ja Indias. www.blissyoga.ee http://vimeo.com/32037526

jansuAlmer Jansu

Gong on püha pill, mida on iidsetest aegadest kasutatud ühenduse saamiseks kogu maailma terviklikkusega. Gongihelid muudavad füüsilisel tasandil ajulainete võnkesageduse tavapärasest madalamaks, ajupoolkerad tasakaalustuvad, andes võimaluse häälestuda parema ajupoolkera intuitiivsemale loomingulisemale tarkusele. Gongihelide abil teeme rännaku endasse, et saada kokku oma sisemise tarkusega. Helide ookeanis rahuneb närvisüsteem, vabanevad lihaspinged ja tasakaalustub keha alusrütm.

Olen õppinud gongimängu Inglismaal, Austrias ja Balil, saanud Joogakoolituse Inglismaal Brightonis.

Taimassaaz, Shindo, Chi Nei Tsang, Karsai Nei Tsang, Tok Sen massaažikoolitused Taimaal, Balil, Jaapanis ja Eestis.

Helisevate Kristallkausside koolitused Austraalias ja USA’s.

Õieteraapia koolitused Inglismaal ja Austraalias.